baneris leidinys

uzgavenesAntradienį ne tik Šakiuose, bet ir rajono seniūnijose šurmuliavo linksmieji persirengėjėliai, raginę linksmintis, sočiai prisivalgyti ir gerai užsigavėti. Šįkart viena persirengėlių delegacija neaplenkė ir „Draugo“ redakcijos.
 
Nuotr. Siautulingai nusiteikę persirengėliai aplankė ir „Draugo“ redakciją.
 
Šakių neįgaliųjų dienos centro lankytojai su savo auklėtojomis buvo virtę velniais, o paradui priklausė ir linksmai nusiteikusi ragana. Užsukusi kompanija redakcijos darbuotojams uždavinėjo mįsles, o jų neįminusius žadėjo išsivežti su savimi. Priešingai nei į namus užsukantys Užgavėnių personažai, ne jie prašėsi pavaišinami, o gausiai vaišino patys. Vienas velniūkštis glėbyje laikė didžiulę puodynę prikeptų blynų, o kad jie būtų dar saldesni įteikė ir uogienės. Pasirodo, redakcija – ne vienintelė jų aplankyta ir apdovanota įstaiga. Neaplenkė jie net savivaldybės, kur taip pat dalijosi savo gera nuotaika bei pokštais.

Užgavėnės buvo švenčiamos ne tik Šakiuose, bet ir daugelyje seniūnijų. Griškabūdžio krašte pirmą kartą Užgavėnes rengė susibūrusios šio krašto penkios bendruomenės - Bliuviškių, Degutinės, Patašinės, Paluobių ir Griškabūdžio. Savaitę prieš Užgavėnes Griškabūdžio bendruomenės centre susirinkusieji draugiškai gamino kaukes. Kaip niekada ankstesniais metais, per šventę Griškabūdis mirgėjo nuo persirengėlių kaukių įvairovės. Smagiame žiemos vijimo šurmulyje buvo renkamos  ir gražiausios kaukės.

Griškabūdiečio Rolando Baltrušaičio ir dailės mokytojos Rimutės Amonienės pastangomis šventės dalyviai galėjo pasidžiaugti įspūdingo grožio ir net kelių metrų aukščio šiaudine More. Morei pagaminti ir šiltai miestelyje muzikantams susėsti šiaudų parūpino Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė. Prie šventės rengimo prisidėjo ne vienas bendruomenės narys ir manoma, jog tai taps gražia šio krašto švente, vienijančia žmones.

Daugelis organizatorių į šventę viliojo kepamų blynų ar kropelių kvapu, verdama sriuba bei šėlionėmis. Po riebių vaišių, žaidimų bei kitų atrakcijų, kaip įprasta, suorganizuota Kanapinio ir Lašininio kova, sudeginta Morė, tikintis, kad pavasaris ateis kuo greičiau.

Trečiadienis – Pelenų diena, nuo kurios pradedama skaičiuoti ir laukti Velykų. Tai rimties, susikaupimo bei pasninko metas.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos