Tvenkinio pakrantėse – šunų išmatos

stiklius
Pasak Šakių kinologų klubo vadovo Valentino Stikliaus, jau seniai kalbama apie šunų vedžiojimo aikštelės įrengimą mieste, tačiau nesusitariama, kas turėtų rūpintis jos valdymu ir priežiūra. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Girėnų bendruomenė sunerimusi, kad šį pavasarį Girėnų tvenkinio pakrantės nusėtos šunų ekskrementais. Nežinodami, kaip sudrausminti šunelių šeimininkus, gyventojai patys renka šunų išmatas. Tokio elgesio nepateisina ir Šakių kinologų klubo vadovas Valentinas Stiklius. Jis sako, kad šeimininkai, kurie nesusirenka savo augintinių ekskrementų, negerbia kitų gyvūnų augintojų ir visų gyventojų, bei pataria, kaip rūpintis augintiniais karantino metu.

Girėniškiai sako, kad šiomis dienomis Girėnų tvenkinys tapo itin patraukli pasivaikščiojimo vieta šunų mylėtojams, tačiau ne visi, čia atsivedę savo augintinius, linkę susirinkti šunų ekskrementus.

„Atsiveda augintinius prie ežero net ir nuo miesto pusės nepažįstami žmonės, ne tik vietiniai. Pridrožia ypač tie dideli šunys ir maudyklės vietoje, kur žmonės mėgsta vasarą ilsėtis. Nei krepšelio nešasi, nei susirenka tų šunų išmatas“, – pasakojo vienas girėniškis.

Tiesa, neapsikentę dėl tokio neatsakingo augintinių šeimininkų elgesio, kai kurie girėniškiai eina ir renka šunelių ekskrementus. Visgi jie prašo šunis vedžiojančių gyventojų supratimo, tiesiog susirinkti gyvūnų išmatas, juk ir patys vasarą su vaikais ateina prie tvenkinio maudytis, negi smagu bus lipti į gyvūnėlių paliktas fekalijas...

„Kasdien atsiveda palaidą margą didelį šunį, kuris nuėjo paežerėje, prikrovė, o šeimininkas rankas kišenėje laiko, toks inteligentas... ir nuėjo. Jei mylit šunis, būkit malonūs, laikykitės šunų vedžiojimo taisyklių“, – pasipiktinimo neslėpė girėniškis.

Gyventojus auklėti baudomis? Gyvūnų laikymo Šakių rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėse, patvirtintose 2013 m., to nenumatyta, tačiau pabrėžiama, kad pažeidusiems šias taisykles taikyti administracinio poveikio priemones. Kalbinta savivaldybės Ūkio, architektūros skyriaus vyriausioji specialistė Asta Cikanienė pripažino, kad taisykles reikėtų koreguoti, juolab kad jose numatyti reikalavimai šunų vedžiojimui skirtoje aikštelėje, kurios Šakiuose vis dar nėra.

Kad apie aikštelės šunims vedžioti įrengimą kalbėta su Šakių seniūnija, pasakojo ir Šakių kinologų klubo vadovas V. Stiklius, tačiau iki šiol prie bendro sprendimo, kurioje vietoje būtų galima tokią aikštelę įrengti, kas ja rūpintųsi, neprieita. Pasak pašnekovo, šakiškiai dažnai šunelius vedžioja Šakių ežero saloje, pėsčiųjų taku Plieniškių link, pasiesarčiu. Šunų augintojas atviravo, kad ne kartą yra drausminęs neatsakingus šunų šeimininkus, kurie nesusirenka augintinių ekskrementų, deja, sulaukdavęs tik neigiamos žmonių reakcijos. Todėl ir jam, ypač J. Basanavičiaus gatvėje, nuo žalios vejos tenka rinkti ir kitų vedamų pasivaikščioti šunų fekalijas. Jis pasakojo, kad, pavyzdžiui, Anglijoje kabo lentelės su užrašais, kad už šunų vedžiojimo taisyklių nesilaikymą skiriama iki tūkstančio svarų bauda, toks užrašas, anot pašnekovo, labai veikia.

V. Stiklius pastebėjo, kad žmonės, baimindamiesi koronaviruso plitimo, dezinfekuoja ne tik rankas ir dažniau liečiamus paviršius, bet ir augintinių pėdas. Pašnekovas sako, kad tą daryti draudžiama – nuo dezinfekcinių priemonių ne tik letenų nudegimai atsiranda, bet, šuneliui jas laižantis, dezinfekcinių priemonių likučiai gali patekti į virškinamąjį traktą ir sukelti apsinuodijimą.

„Reiktų paprasčiausiai šuns letenas nuplauti vandeniu su muilu“, – rekomendavo šunų augintojas.

Karantino metu namuose likę gyventojai turėtų iš anksto pasirūpinti pašaru ir augintiniui, dėl jo sveikatos būklės būtinų veterinarijos prekių atsargomis. Jei naminio gyvūno savininkas yra priverstas saviizoliuotis, jis turėtų susitarti su savo artimaisiais, kaimynais ar surasti tokias paslaugas teikiančią įstaigą, kuri galėtų laikinai pasirūpinti gyvūnu.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.