baneris leidinys

Penktadienį Lenkijoje, Balstogėje, vyko Pasienio bendradarbiavimo darbo grupės posėdis, kuriame Lietuvos delegacijai vadovavo rajono meras, Marijampolės regiono plėtros tarybos kolegijos pirmininkas Edgaras Pilypaitis.
 
Sveikindamas posėdžio dalyvius E. Pilypaitis teigė, kad susitinkama iššūkių akivaizdoje: praėjusiais metais prasidėjo pasaulinė Covid-19 pandemija, o šiais metais šalis susiduria su hibridine ataka ir su migracijos krize. E. Pilypaitis posėdžio dalyviams linkėjo, kad susitikimas taptų pagalba su krizėmis susiduriančių institucijų atstovams sprendžiant šių dienų problemas.

Kartu su Lietuvos delegacija posėdyje dalyvavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento atstovė Loreta Radzevičienė, kuri apžvelgė Covid-19 ir kitų užkrečiamųjų ligų situaciją Marijampolės regione. Atstovė pastebėjo, jog, lyginant vakcinacijos rodiklius, Lietuvoje pasiskiepijusių asmenų dalis yra didesnė nei Lenkijoje, o Šakių rajono savivaldybėje iš visų Marijampolės regiono savivaldybių yra paskiepyta daugiausia gyventojų – 60,5 proc. Tai viršija šalies vidurkį.

Susitikime dalyvavęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis pasikeitė su Lenkijos kolegomis informacija apie afrikinio kiaulių maro ir paukščių gripo situaciją.

Posėdyje taip pat dalyvavo Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai bei Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Harimantas Poškevičius. Aktualią šių dienų problemą – nelegalią migraciją – gvildeno Valstybės sienos apsaugos tarnybų atstovai. Varėnos pasienio rinktinės Sienos kontrolės skyriaus viršininko Andrius Lažaunyko teigimu, šių metų liepos mėnesį buvo didžiausias nelegalių migrantų srautas – vien Varėnos rinktinės teritorijoje sieną kirto daugiau nei 2 tūkst. migrantų.

Apibendrindamas posėdžio rezultatus Lietuvos delegacijos vadovas E. Pilypaitis pabrėžė, kad vieni kitų supratimas, pagalba ir palaikymas yra būtini norint įveikti šių dienų krizes.   
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos