baneris leidinys

takas sakiams
Šakiuose miesto tvenkinio pusiasalyje susirinkusi bendruomenė smagiai darbavosi įrengdama „Pojūčių taką“: klojo akmenis, medžių šakeles, kankorėžius bei smėlį. L. Poškevičiūtės nuotr.

Praėjusį šeštadienį Europos socialinio fondo (ESF) agentūra, įgyvendindama iniciatyvą „Metas keisti“, užsuko į Šakius. Kartu su vietos bendruomene miesto tvenkinio pusiasalyje įrengė „Pojūčių taką“.
 
Jau antrus metus ESF agentūra, Lietuvoje įgyvendindama iniciatyvą „Metas keisti“, skatina vietos bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, veiklius gyventojus, klubus, savivaldas imtis įvairių iniciatyvų ar prie jų prisidėti. Kaip pasakojo savivaldybės vyriausioji specialistė Jolita Matusevičienė, radusi iniciatyvą „Metas keisti“, pagalvojo, o kodėl kažką tokio neįgyvendinus pas mus.

„Mane labiausiai sužavėjo būtent „Pojūčių takas“ – tai, ko nėra Šakiuose. Kankorėžius rinko patys administracijos darbuotojai, kiti atėjo šiandien ir savo rankomis padės taką įrengti“, – pasakojo J. Matusevičienė.

Kad Šakių paežerėje atsiras „Pojūčių takas“, pasidžiaugė ir savivaldybės administracijos direktorius Dainius Grincevičius vildamasis, jog, įrengus taką, basomis po jį pavaikščioti užsuks ne tik ežero pakrantėmis vaikščiojantys šakiečiai, bet ir į Šakius užsukę turistai bei svečiai.

Į Šakius atvykusi ESF agentūros vyr. projektų vadovė Daiva Jakubauskienė pasakojo, kad šiemet 10-yje Lietuvos savivaldybių kartu su vietos bendruomenėmis ir savanoriais bus įgyvendinta 10 prasmingų ir reikalingų iniciatyvų.

„Jau yra Raseiniuose įrengta „Barbekiu aikštelė“, Plungėje – „Sporto klubas po atviru dangumi“, Anykščiuose – „Šachmatų parkas“, šiandien iš ryto Elektrėnuose taip pat su bendruomene įrengėm „Gėlių taką“. Džiaugiamės, kad jūs pasirinkote iniciatyvą ir kartu įrengsim „Pojūčių taką“. Dar „Laukia sūpynių parkas“, „Kūrybos siena“ ir kitos iniciatyvos. Svarbiausia projekto idėja yra tai, jog be didelių sąnaudų, savanoriškai susibūrusi bendruomenė savo rankų darbu gali padaryti gerus dalykus savo kraštui“, – kalbėjo D. Jakubauskienė.

Nieko nelaukę iniciatyvos dalyviai kibo į darbą: pirmiausiai buvo sukaltas kvadrato formos rėmas, patiesta plėvelė, tuomet devyni segmentai buvo užpildyti smėliu, akmenimis, kankorėžiais, medžių žievėmis. Akmenėlius, kankorėžius savo rankutėmis ypač entuziastingai dėliojo gausus būrys vaikų.

Po geros valandos darbo pasimatė ir rezultatas.

Visi nekantriai laukė, kada bus galima taką išbandyti ir basomis juo pavaikščioti, tačiau atvykęs kineziterapeutas Aurimas Juršėnas iš pradžių papasakojo apie tokio tako teikiamą naudą, gydymą, taikant pėdų refleksoterapiją, bei aktyvios gyvensenos privalumus.

„Siūlyčiau tiems, kas niekada tokiu pojūčių taku nėję, pavaikščioti nuo 5 iki 10 minučių, nes galima labai smarkiai užstimuliuoti per pėdą visą savo organizmą. Kitą dieną jau galite vaikščioti 15–20 minučių ir bandyti palaipsniui pasiekti pusę valandos“, – patarė kineziterapeutas.

Vėliau jis pravedė trumpą mankštą ir tik po to kvietė basomis pasivaikščioti taku.

Kad visi eidami šiuo taku patyrė išties išskirtinių įspūdžių, išdavė ėjusių emocijos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos