baneris leidinys

konstitucijos_egzaminasPraėjusį ketvirtadienį rajone, kaip ir visoje šalyje, visi norintieji žinias galėjo pasitikrinti laikydami Konstitucijos egzaminą. Nors entuziastų nebuvo daug ir nė vienas suaugęs į antrąjį etapą nepateko, mokiniai dalyvavo gausiau ir 17 iš jų galės varžytis toliau.

Nuotr. Iš penkių egzamino dalyvių, užduotis sprendusių savivaldybėje, nei vienas nepateko į antrąjį etapą.

Savivaldybėje Konstitucijos egzaminą šiais metais laikė penki piliečiai. Savo žinias tikrinosi du tarybos nariai - Kęstutis Smirnovas ir Martinas Eimutis, tačiau nei vienas jų į antrąjį etapą nepateko. Per mažai teisingai atsakė ir naumiestietis Mindaugas Kuras, ir Griškabūdžio gimnazijos moksleivės Gabija Stremaitytė ir Milda Kuraitė. Tiesa, jas galima pagirti dėl to, kad savo pilietiškumą pademonstravo atvykdamos į Šakius, nes jų gimnazijoje egzamino laikymas nebuvo organizuojamas.

Gausiau egzamine dalyvavo mokyklos. Iš viso žinias tikrinosi 317 rajono moksleivių iš aštuonių mokyklų. Gausiausiai Konstitucijos egzamine dalyvavo Sintautų pagrindinė mokykla. Čia savo jėgas išbandė 81 mokinys ir 5 mokytojai. Iš jų net 42 pradinukai, kurie turėjo ne į klausimus atsakinėti, o piešti. Į antrąjį etapą pateko 17 mokinių: 7 iš Lukšių V. Grybo gimnazijos, po 5 iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos ir Gelgaudiškio vidurinės mokyklos.
 
Norėdami patekti į antrąjį egzamino etapą dalyviai teisingai turėjo atsakyti ne mažiau kaip į 25 klausimus iš 30. Skirtingi klausimynai buvo sudaryti mokiniams bei turintiems ir neturintiems teisinio išsilavinimo. Antrajame etape, kuris numatomas spalio 18-ąją dieną, bus 19 uždarų ir vienas atviras klausimas.

Konstitucijos egzaminu siekiama ugdyti suaugusiųjų bei jaunimo pilietiškumą. Egzaminas šiais metais organizuojamas penktąjį kartą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos