Pirmadienis - paskutinė diena apsispręsti dėl pensijos kaupimo būdo

Sodra primena, kad apsispręsti dėl pensijos kaupimo būdo ateityje liko labai mažai laiko – tik iki pirmadienio. Kadangi paskutinė mėnesio diena šeštadienis yra nedarbo diena, pagal teisės aktus galutinis terminas apsisprendimui yra pirmadienis.

Pagal Pensijų sistemos reformos įstatymą, asmenys, pensijų kaupimo dalyviais tapę iki 2013 metų sausio 1 dienos, raštu kreiptis į pensijų kaupimo bendrovę ir pateikti sutikimą į pensijų fondą mokėti papildomą pensijų įmoką savo lėšomis arba sustabdyti kaupimą, gali iki 2013 metų lapkričio 30 dienos. Pensijų kaupimo bendrovė privalo per 3 darbo dienas apie tai pranešti „Sodrai“.

Civilinio kodekso 1.121 str. 2 d. numato: jeigu paskutinė termino diena yra ne darbo ar oficialios šventės diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena.

Taigi, pensijų kaupimo dalyviai pensijų kaupimo bendrovėms gali pateikti sutikimus mokėti papildomą pensijų įmoką savo lėšomis, taip pat pranešimus apie pensijų įmokų pervedimo į pensijų fondą sustabdymą, iki gruodžio 2 d., pirmadienio. Šie sutikimai ir prašymai Pensijų kaupimo sutarčių registre bus registruojami iki gruodžio 5 dienos, ketvirtadienio.

Naujausiais duomenimis, šiuo metu yra įregistruota 1,109 mln. galiojančių pensijų kaupimo sutarčių. 16,5 tūkst. gyventojų nusprendė sustabdyti kaupimą pensijų fonduose.

337,8 tūkst. gyventojų pasirinko kaupti pensiją mokėdami pensijų įmoką savo lėšomis ir gauti papildomą 1 proc. vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio vidurkio dydžio pensijų įmoką iš valstybės biudžeto lėšų.

757 tūkst. gyventojų nusprendė kaupti minimaliai arba nepriėmė jokio sprendimo. Į jų sąskaitas pensijų fonduose pervedamų pensijų įmokų dydis šiemet yra 2,5 proc., kitąmet – 2 proc. dalyvių pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.