baneris leidinys

vaistaiNors lyginant dvejus paskutiniuosius metus apskrityje apsinuodijimų sumažėjo, Šakių rajonas ir toliau muša rekordus - metai iš metų mūsų rajonas pagal šią statistiką pirmasis apskrityje. Be to, šakiečiai dažniau nei kiti nuodijasi ir apgalvotai.

Nuotr. Dažniausiai žmonės apsinuodija alkoholiu ir medikamentais. Šiomis medžiagomis ypač dažnai apsinuodija ir vaikai.

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 2012 metais apskrityje iš viso apsinuodijo 101 žmogus. Tendencijos gana džiuginančios, nes lyginant dvejus paskutiniuosius metus, apsinuodijimų skaičius sumažėjo 30 atvejų. Deja, šios tendencijos negalioja Šakių rajonui. Kaip ir ankstesniais metais, apsinuodijimų skaičiumi lenkiame visus apskrityje. Pastebima, kad faktiškai pusė visų apskrities atvejų registruota būtent mūsų rajone. Pernai rajone buvo 50 apsinuodijimų, 2011 – 59, 2010 m – 61. Marijampolėje pernai buvo 22 apsinuodijimai, Vilkaviškyje – 17, Kalvarijoje ir Kazlų Rūdoje po šešis.
Pagal lytį dažniau apsinuodija ne vyrai, bet moterys. Didžiąją šio skaičiaus dalį sudaro vaikai. Apskrityje pernai apsinuodijo 71 vaikas. 23 iš jų – Šakių rajone. Ankstesniais metais apsinuodijusių vaikų buvo 19 ir 24. Marijampolėje 2012 metais apsinuodijo 22 vaikai, Vilkaviškyje 16, Kalvarijoje – šeši, Kazlų Rūdoje – keturi.
 
Apsinuodijimus sukeliančios medžiagos dažniausiai tos pačios – alkoholis ir medikamentai. Jais praėjusiais metais apsinuodijo 78 asmenys, iš jų 54 vaikai. Šakiuose medikamentais apsinuodijo 15 vaikų (2011 m. – 10) ir 12 suaugusių. Šie skaičiai didžiausi apskrityje. Alkoholiu 2012 metais apsinuodijo keturi vaikai ir trys suaugę, alkoholiu kartu su vaistais – penki suaugę ir vienas vaikas. Po du kartus per metus šakiečiai apsinuodijo buitinės chemijos produktais bei cheminėmis medžiagomis, trys – smalkėmis (du iš jų vaikai), po vieną kartą apsinuodijimus sukėlė grybai, actas. Tiesa, šia medžiaga apsinuodijo ir vienas vaikas.

Atlikus analizę paaiškėjo, jog atsitiktinių apsinuodijimų Marijampolės apskrityje registruota 41 atvejis, apgalvotų – 56. Iš jų 32 - Šakiuose. Atsitiktinai šakiečiai apsinuodijo 14 kartų, trys apsinuodijimai buvo dėl nežinomų priežasčių, vienas – dėl pašalinės reakcijos. Namuose ar namų aplinkoje registruotas 91 apsinuodijimas, atvirose vietose, pavyzdžiui, gamtoje, - penki, visuomeninėse įstaigose – keturi.

Specialistai akcentuoja, kad suaugusieji yra atsakingi, jog vaistai, chemikalai, nuodai ir kitos medžiagos, taip pat alkoholis, būtų padėti saugioje, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos