baneris leidinys

piramide_maistoLapkričio 8-oji - Europos sveikos mitybos diena. Ta proga pasidomėjome, kodėl prieš kurį laiką buvo patobulinta sveikos mitybos piramidė bei kas joje kitaip nei anksčiau.

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad keisti piramidę nuspręsta todėl, kad atlikus gyventojų mitybos tyrimą pastebėta, jog daugėja problemų dėl netaisyklingos mitybos. Be to, keičiant vaizdinę priemonę – sveikos mitybos piramidę, atsižvelgta ir į kitų šalių patirtį šioje srityje. Kiekviena šalis piramides sudaro atsižvelgdama į nacionalinius mitybos ypatumus.

Dabar piramidės apačioje atsirado aštuonios stiklinės vandens, o aplink piramidę – fizinio aktyvumo figūros.  Mityba ir fizinis aktyvumas glaudžiai susiję. Mityba – tai maisto medžiagų gavimas, o aktyvumas – eikvojimas,  todėl svarbus balansas tarp gavimo ir eikvojimo. Suaugusiam žmogui rekomenduojama per dieną aktyviai judėti apie pusę valandos, o vaikams –  ne mažiau kaip valandą. Judėti reikia gana aktyviai, kad sušiltum, širdis pradėtų greičiau plakti.
 
Ankstesnės mitybos piramidės pagrindas buvo duona, grūdai ir bulvės. Nuo šiol, atsižvelgus į tai, kad Lietuvos gyventojai labai mažai vartoja daržovių bei vaisių ir gauna labai mažai medžiagų, kurių yra šiuose produktuose, apatinis piramidės aukštas padalytas į du sektorius. Viename liko grūdiniai produktai, kitame – daržovės ir vaisiai. Jų žmogus turi valgyti kiekvieną dieną.  Daržovių ir vaisių dienos norma – 500 gramų.

Antrame piramidės aukšte  liko mėsos ir pieno produktai, mažesnę šio aukšto dalį sudaro aliejus bei riešutai. Šių produktų reikia vartoti kasdien arba rečiau, bet saikingai.

Piramidės viršūnę užima tie produktai, kuriuos rekomenduojama vartoti retai ir  mažais kiekiais. Tai saldainiai, sviestas, pyragaičiai, cukrus ir druska.

Trys piramidės aukštai pažymėti skirtingomis spalvomis – apatinis žalias, vidurinis geltonas, viršutinis raudonas. Tai atitinka šviesoforo spalvų reikšmę.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos