akcija2024 568px

darzelisAgnė NAUMAVIČIŪTĖ

Prieš savaitę buvo pristatytos suremontuotos lopšelio-darželio „Klevelis“ patalpos, kuriose įsikūrė ikimokyklinio ugdymo vaikų grupė.

Nuotr. Naujai įrengtose patalpose įsikūrė ikimokyklinio ugdymo vaikų grupė, kurią lanko 20 mažylių.  

Per kančias į žvaigždes

Vasarą iš „Kleveliui“ priklausančių patalpų išsikėlus Šakių vaikų dienos centrui, visai netrukus patalpos pradėtos remontuoti – reikėjo kelis mažus kambarėlius sujungti į vieną, įrengti kitas patalpas, reikalingas darželinukų grupei. Remontui iš rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta 30 tūkst. eurų.

Šiandien sutvarkytos patalpos vis dar kvepia dažais, nuo naujų baldelių vis dar sklinda medienos kvapas. Ypač smagu, jog šią grupę lankantys vaikai vienoje patalpoje ir žais, ir snaus pietų miego – mat vaikams išmiegojus sulankstomas loveles paslepia sieninės spintos.

Tiesa, apie naująsias patalpas kalbama jau seniai. Nerimas, svarstymai, kaip bus, ar rugsėjo mėnesį tėvai galės vesti vaikus į darželį, ar tilps į grupes, buvo kilę daugiau nei prieš pusmetį. Tėvams pradėjus kreiptis į darželį, šiems buvo atsakyta: kol nebus įrengtos naujos patalpos, vaikai į darželį netilps. Nors rajono meras Juozas Bertašius tikino, jog rugsėjo pirmąją „Klevelyje“ jau bus įruoštos naujos patalpos, deja,  būta nesklandumų, darbai prasidėjo vėliau nei tikėtasi ir šiek tiek užsitęsė.

 Nepaisant to, verta pasidžiaugti, jog „Klevelis“ pasipildė dar viena – aštuntąją darželinukų grupe. Dabar darželyje veikia dvi lopšelio, keturios ikimokyklinio ugdymo ir dvi priešmokyklinio vaikų ugdymo grupės. Tiesa, iš pradžių buvo planuota, jog suremontuotose patalpose galės įsikurti būtent naujai steigiama lopšelio grupė, tačiau, pasirodo, yra reikalavimas, kad mažiausiųjų grupės gali būti steigiamos tik pirmajame darželio aukšte. Dėl šių aplinkybių, kaip jau buvo minėta, į suremontuotas patalpas įsikėlė ne patys mažiausieji, o ikimokyklinio ugdymo vaikai (šią grupę lanko 20 vaikų, o naujoje lopšelio grupėje bus ne daugiau nei 15 mažylių).

Šventiškas atidarymas

J. Bertašiui bei „Klevelio“ direktorei Vilijai Butikienei perkirpus juostelę, simbolizuojančią darželio grupės atidarymą, į ją sugužėjo ne tik rajono valdžios atstovai, darželinukai, bet ir jų tėvai. Kaip į grupės atidarymą susirinkusiems svečiams sakė V. Butikienė, nuo to, kokioje aplinkoje bus ugdomas vaikas nuo mažens, priklauso jo pasiekimai bendrojo lavinimo mokykloje.

„Pastaruoju metu labai didelis dėmesys skiriamas ikimokykliniam ugdymui. Mes, šios srities profesionalai, labai tuo džiaugiamės“, – kalbėjo „Klevelio“ direktorė.

Idėja kurti aštuntą darželio grupę kilo dar 2008m. Direktorė prisiminė, jog šia mintimi pasidalijo ir su J. Bertašiumi, kuris jai pritarė. Tačiau, direktorės teigimu, prasidėjus ekonominei krizei, šią mintį teko atidėti į šalį.

„Tačiau svajonę ir toliau brandinau, ji niekur nedingo. Ir pagaliau išaušo valanda, kai atsirado asmenų, kurie padėjo šią svajonę įgyvendinti, todėl turime šią nuostabią grupę“, – tęsė direktorė pridurdama, jog už pagalbą darželio bendruomenė yra dėkinga J. Bertašiui, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Elvydui Pauliukėnui, mero pavaduotojui Edgarui Pilypaičiui, administracijos direktoriui Evaldui Sniečkui. Direktorė nepamiršo padėkoti ir Ūkio skyriaus vedėjui Kęstučiui Kuncaičiui.

Rajono meras teigė, jog rūpinantis vaikų gerove niekada nereikia skaičiuoti nei išlaidų, nei triūso, o naujoji grupė – kalėdinė dovana ją lankantiems vaikams. J.Bertašius, sveikindamas darželio kolektyvą, jam padovanojo fotoaparatą. Atsidėkodami mažieji darželinukai nedrąsiai, kiek paraginti auklėtojų, rajono valdžios atstovams įteikė gėlių. Po naujosios „Klevelio“ grupės atidarymo visi susirinkusieji buvo kviečiami šventinių pietų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos