baneris leidinys

Vaikai su teisėmis ir pareigomis susiduria kasdien. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siekdama, kad savo teises ir pareigas vaikai suvoktų geriau, išleido Vaiko konstituciją, kuri jau pasiekė Šakių rajono penktokus. Be to, teisių ir pareigų vienovės sampratą jie galės perteikti ir paskelbtame konkurse.

Pasak savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresniosios specialistės Brigitos Gaižauskaitės, ji kartu su bendruomenės pareigūne Aušra Mockevičiūte apvažiavo visas rajono mokyklas, kuriose mokosi penktokai, ir įteikė jiems Vaiko konstitucijas. Jose žaismingai ir suprantamai pavaizduota, kad vaikas turi teisę į ugdymą, laisvalaikį, bet privalo gerbti ir kitus, laikytis susitarimų, tinkamai elgtis ir pan. Dėmesį pritraukia, kad tam tikra teisė susieta su atitinkama pareiga.
 
Moksleivius B. Gaižauskaitė ir A. Mockevičiūtė pakvietė į diskusiją apie teises ir pareigas bei liko maloniai nustebintos, kad penktokai noriai tuo domėjosi, buvo atviri, kūrybiški, žingeidūs.

„Būtent po to ir gimė mintis suorganizuoti konkursą, kad atsirastų atgalinis ryšys ir jie galėtų parodyti, kaip suprato teisių ir pareigų vienovę“, – sakė B. Gaižauskaitė.

Jos nuomone, moksleiviai išsiilgę dialogo ir tik nuo suaugusių nusiteikimo bei požiūrio priklauso, kiek jie nori išgirsti ir ar apskritai nori išgirsti. Specialistė svarstė, kad suaugusieji dažniausiai tik sako, jog vaikai nesilaiko teisių ir pareigų, bet įdomu, kiek kiekvienas iš jų įdeda pastangų, kad vaikas apie tai sužinotų, ar dažnas apie tai pasikalba su vaikais, paaiškina jiems. R. Gaižauskaitė pateikė pavyzdį: teisės ir pareigos – lyg du batai. Su vienu batu į gatvę išeiti ir nepatogu, ir nepriimtina, tas pats su teisėmis ir pareigomis.

Kūrybinius darbus 5–11 klasių moksleiviai  Vaiko teisių apsaugos skyriui gali pateikti gegužės 31 – birželio 3 dienomis, per Vaikų gynimo dienai skirtą renginį (birželio 5 d.) bus apdovanoti dalyviai ir nugalėtojai.

„Tikiuosi, kad tai taps gražia švietėjiška tradicija, nes penktokai kiekvienais metai kiti ir su jais apie tai kalbėti būtina. Tuo labiau, kad įsitikinome, jog ir jiems to reikia“, – mintimis dalijosi specialistė.

Ji kvietė ir tėvus susipažinti su leidiniu www.vaikoteises.lt ir kartu aptarti  su savo atžalomis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos