baneris leidinys

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos praneša, jog šiemet didelis dėmesys bus skiriamas ne tik transporto priemonių vairuotojams, bet ir pėstiesiems, dviratininkams, keleiviams. Pranešama, kad šalyje užregistruota daugiau eismo įvykių, kuriuose nukenčia minėtieji eismo dalyviai.  

„Avaringiausi 2011 metais buvo birželio, rugpjūčio, rugsėjo ir gruodžio mėnesiai. Pagrindinė problema - žmonės, kurie nevairuoja transporto priemonių: pėstieji, dviratininkai, keleiviai. Todėl didžiausią dėmesį ir veiklos prioritetus šiais metais skirsime būtent šiems eismo dalyviams”, - sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas R. Požėla. Pasak Šakių rajono policijos komisariato Kelių policijos viršininko Jono Stanaičio, šiais metais rajono keliuose nebuvo nė vieno žuvusio pėsčiojo, dviratininko ar važnyčiotojo. Būta tik sužeistųjų. 2010 metais žuvo du minėtųjų kategorijų eismo dalyviai. Pareigūnas priminė, jog kiekvienas žmogus turi pasirūpinti pats savo saugumu kelyje ir su savimi turėti atšvaitą, liemenę. Tikimasi, jog dar šiemet įsigalios įstatymo pakeitimas, kad visi pėstieji privalės nešioti atšvaitus, o dviratininkai dėvėti liemenę. Tai padės dar geriau užtikrinti eismo saugumą. Pareigūnas priminė, kad dėvėti liemenę ar atšvaitą – tai kiekvieno piliečio, kuris nelaimės metu kelyje nukenčia labiausiai, pareiga. Pareigūnas pastebi, jog paskutiniu metu situacija dėl atšvaitų ir liemenių dėvėjimo tik gerėja. „Didėja žmonių sąmoningumas. Tikimės, kad šiemet jis dar padidės“, - teigė pareigūnas.  

Šiais 2012 metais policija šalyje ir toliau vykdys vieną pagrindinių savo uždavinių - saugaus eismo priežiūrą, kartu ir eismo dalyvių kontrolę. Per metus policija numato šalyje surengti 74 bendras prevencines policines priemones. Daugiausiai dėmesio bus skirta tiems KET pažeidimams, kurie dažniausiai yra viena iš pagrindinių eismo nelaimių priežasčių: transporto priemonių vairuotojų blaivumui tikrinimas, kontrolė asmenų, pavojingai ir chuliganiškai vairuojančių transporto priemones, saugos diržų, saugos šalmų naudojimo, vaikų vežimo automobiliuose tvarkos taisyklių laikymosi kontrolė, važiavimo greičio kontrolė, pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, vadeliotojų kontrolė tamsiuoju paros metu, tai yra atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimo užtikrinimas, krovininių automobilių ir autobusų kontrolė. Bus vykdomi ir transporto priemonių techninės būklės patikrinimai, vairavimo ir poilsio režimo kontrolė, vairuotojų naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis, kelio ženklų ir ženklinimo, važiavimo per sankryžas, geležinkelio pervažas taisyklių, pėsčiųjų elgesio prie pėsčiųjų perėjų, užmiesčio keliuose ir kt. pažeidimų kontrolė ir jų užkardymas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos