Kauno mugėje dalyvavo ir kraštiečiai

kauno mugeje
Nuotr. Rotušės aikštėje mugės metu buvo įsikūręs Lietuvos regionų miestelis, kuriame mūsų krašto amatininkai pristatė savo regioną.


Kaune šurmuliavo netradicinė mugė „Kauno mugė – Pavasaris“. Ūkininkai, menininkai, kulinarinio paveldo atstovai pristatė Lietuvoje sukurtus rankų darbo gaminius, produktus, ūkiuose augintus augalus, teikiamas paslaugas ir kultūrą. Drauge su Šešupės euroregiono informacijos centru (TIC) į mugę vyko ir dešimt mūsų krašto amatininkų bei menininkų.
 
Rotušės aikštėje mugės metu buvo įsikūręs Lietuvos regionų miestelis. Čia buvo demonstruojami įvairiausi amatai, pažintinės veiklos, tad mugės lankytojai galėjo susipažinti su tradiciniais amatais, pabandyti senuosius gamybos būdus.

Jaukiai įsikūrusiame miestelyje TIC kartu su mūsų krašto amatininkais pristatė savo regioną. Tiesa, kraštiečiai šioje mugėje atstovavo ne tik Šakiams, bet ir visai Suvalkijai. Mūsų krašto amatininkai mugės dalyviams siūlė įsigyti įvairiausių daiktų. „Šlepetijos“ savininkas lukšietis Tadas Bybartas mugę aplankiusiems siūlė įsigyti šlepečių. Mugėje dalyvavo ir keramikė, tautodailininkė Eglė Kurcikevičienė bei keramikas Linas Jasulevičius, čia buvo galima įsigyti jų darbų. Kalviai Edvardas Mačaitis, Rigimantas Stanaitis ir Andrius Stankevičius mugėje demonstravo kalvystės amatą. Mugėje taip pat dalyvavo kalvis ir medžio drožėjas Valdas Paukštys bei medžio drožėjas Eirimas Martūnas. Žinoma, buvo galima įsigyti ir šių amatininkų darbų, o karpinių bei atvirukų grožiu stebino Genutė Bučiūnienė.

Stogdengystės tradicinių amatų meistras Gintas Čekauskas demonstravo malksnų-skiedrų gaminimą ir pravedė edukacines informacines pamokas stogdengystės tema. 2015 metais Čekauskai įsigijo rankines skiedrų drožimo stakles, kuriomis drožiamos skiedros turi A kategorijos tautinio paveldo produkto sertifikatą, o jų gamintojui Gintui Čekauskui suteiktas tradicinio amatininko statusas. Beje, nors ir ne su TIC, tačiau mugėje taip pat dalyvavo ir restorane „Miesto sodas“ Kidulių krašto vynus pristatė kavinė-vyninė „Vilkenta“ bei Artūras ir Asta Ramaškevičiai, greta Zyplių dvaro turintys 0,6 ha vynuogyną.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.