baneris leidinys

Lietuvos žemės ūkio taryba, vienijanti žemdirbių organizacijas, atviru laišku kreipėsi į Prezidentą, Premjerą ir Seimą prašydami atsakyti, kas laukia žemdirbių ūkių: kokie nauji mokesčiai ir kada bus įvesti, kokie bus žemdirbių įsipareigojimai ir kita.

„Regionų, gerokai nutolusių nuo pagrindinių urbanistinių centrų ir menkai pasiekiamų visuomeniniu transportu, bendruomenės kitų pajamų šaltinių, nei pajamos už pagamintą žemės ūkio produkciją, praktiškai neturi. Deja, tenka konstatuoti, kad labai retai iš valdžios pareigūnų lūpų pasigirsta paskatos, skirtos žemės ūkio verslo iniciatyvoms“, – rašoma laiške.
 
Vardinamos ir probleminės sritys: žemdirbiams keliami vis didesni reikalavimai, įgyvendinant klimato kaitos mažinimo priemones, tačiau pakankamai tam lėšų neskiriama.

Žemdirbiams taip pat nerimą kelia žemės ūkio produkcijos gamintojams taikomi sugriežtinti reikalavimai: tai Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintos Kvapų kontrolės gyvenamosios aplinkos ore taisyklės, Aplinkos ministerijos teikiamas Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašas, griežtinamas vandens naudojimas žemės ūkyje, nesamų komunalinių atliekų apmokestinimas, žemės ūkio technikos apmokestinimas taršos mokesčiu, iki keturių kartų padidėjusios administracinės baudos už vienokius ar kitokius nusižengimus, kainų disbalansas ir kt.

Pasak Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininko Petro Puskunigio, to pasekmė – pieninių karvių skaičiaus sumažėjimas, mažiau melžiama ir pieno.

Žemdirbiams aktualu ir išmokos, kurios sumažėjo, ir kodėl iki šiol nekeliamas klausimas dėl Lietuvos žemdirbiams mokamos 30 proc. mažesnės už ES vidurkį žalinimo išmokos.

„Žemės ūkis – tai ne levandų laukas ir negali būti pagal pavienius skundus ar pageidavimus priimamos griežtinimo ar kitos gamybą varžančios neproporcingos priemonės. Pasekmes mes jaučiame dabar, o ateityje jos dar gilės ir dar labiau pasireikš nedarbu, socialine atskirtimi, skurdu ir kt.“, – rašoma laiške ir prašoma valdžios dėmesio ir atidos bei sprendimų, varžančių gamybą, sutramdymo bei atitinkamos finansinės paramos, o ne jos panaikinimo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos