„Pynė“ koncertinę programą pristatė Latvijoje

pyne sokejaiLiepos 17-18 d. Šakių kultūros centro jaunimo liaudies šokių grupė „Pynė“ turėjo galimybę savo koncertinę programą pristatyti Latvijos Kuldigos miesto žiūrovams.
 
Nuotr. Liaudiškų šokių grupė „Pynė“, viešėjusi Latvijos Kuldigos mieste, teigė, jog šventėje patirtų įspūdžių nepamirš dar ilgai.
 
Į tradicinę miesto šventę šokėjai vyko Kuldigos miesto kultūros centro liaudies šokių grupės „Venta“ (vadovė Zita Serdante) kvietimu. Šis kolektyvas praėjusią vasarą savo šokiais žavėjo ir Šakių žiūrovus miesto šventės proga. Kuldiga garsėja savo istorine praeitimi ir architektūra bei pačiu ilgiausiu Europoje vandens kriokliu bei seniausiu ir ilgiausiu raudonų plytų tiltu per Ventos upę.

Miestas 4 dienas trunkančią šventę šventė jau 20-ąjį kartą.

Latviai „Pynei“ suteikė galimybę pamatyti, kaip reikia švęsti miesto šventę. Šokių grupės nariai teigė, kad paradas miesto gatvėmis tiesiog pritrenkė žiūrovų gausa ir kiekvieno kolektyvo bei eisenoje dalyvaujančio atlikėjo šiltu palaikymu.

„Tokio parado mes dar nebuvome matę niekur – jame dalyvavo visas miestas, o gyventojai jam ruošiasi visus metus. Visi dalyvaujantys, pradedant miesto įstaigomis, visuomeninėmis organizacijomis, baigiant vaikų darželiais, privalo pasipuošti originaliai, save pristatyti kuo įspūdingiau. Po to komisija vertina eisenos dalyvių originalumą ir prisistatymą“, – pasakojo „Pynės“ šokėjai.

Rytis Vizgirda, vienas iš „Pynės“ šokėjų, pridūrė, kad susižavėjo tokia gausybe dalyvių ir tokiu šiltu palaikymu.

„Matyt, tai latviška charizma. Koncertuoti neprailgo, nes kiekvieną šokį lydėjo gausūs plojimai, paraginimai ir pagyrimai iš už užkulisių. Mes susibendravome su vietinių šokių kolektyvo nariais ir koncertuose negailėjome jiems plojimų. Tiesą tariant, latvių šokiai priminė mūsų pačių liaudies šokius, tačiau merginos ir tautiniai kostiumai buvo išskirtinio grožio. Sulaukus nakties Kuldigoje užvirė tikras naktinis gyvenimas“, – įspūdžiais dalijosi šokėjas.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.