Tremtinys: Lietuva gerame kelyje

pyragas aSavaitgalį Ariogaloje vėl rinkosi buvę Lietuvos politiniai tremtiniai, kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Čia prisiminti skaudžios praeities sopuliai, pasidžiaugta nūdienos gerove. Kadaise tremtinio kančią išgyvenęs šakietis, aktyvistas Arvydas Pyragas sako - mūsų šalis gerame kelyje, nors esama bet...
 
Nuotr. Nors 82-ejų A. Pyragą jaudina iš Lietuvos išvažiuojantis jaunimas, didėjanti atskirtis tarp turtingųjų ir vargšų, jis savo šalyje jaučiasi saugiai ir mato šviesią ateitį.
 
Retėja gretos

Nenumaldomai bėgantis laikas kasmet praretina Lietuvos tremtinių, politinių kalinių gretas. Rodos, dar visai neseniai rajone gyveno per 500 tremties negandas išgyvenusių žmonių. Dabar jų belikę mažiau nei šimtas. „Kasmet po vieną kitą išlydim Anapilin. Niekur nedingsi nuo laiko, - paklaustas, kaip šiandien gyvena tremtiniai, kalbėjo A. Pyragas. - Esame laisvi. Laisvai mąstome, laisvai gyvename. Žinoma...
 
 
(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 4 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.