Vėl susirinko Zyplių žiogai

zypliu ziogaiJau keturiolikta vasara, kai į Zyplius suvažiuoja tautodailininkai iš visos Lietuvos tam, kad kartu padirbėtų, pasikeistų idėjomis ir smagiai praleistų laiką senojo dvaro pašonėje.
 
Nuotr. Atidarymo metu buvo pakelta vėliava ir paleistas šūvis iš patrankos, kurią praeitais metais plenero metu sukonstravo kalvis iš Šiaulių Stanislovas Špukas.
 
Šiemet dalyvauti plenere panoro net 50 tautodailininkų. Tarp jų daug keramikų, drožėjų, atvyko tapytojai, kalviai, tekstilininkai, akmentašiai.

Lukšių seniūnas, plenero iniciatorius Vidas Cikana džiaugiasi, kad kūrybinis procesas jau yra sustyguotas, mat beveik visi tautodailininkai čia atvyksta ne pirmą kartą, todėl greitai įsijungia į bendrą dienos ritmą, turi savas tradicijas. „Kadangi organizacija įsivažiavusi ir jai nereikia skirti tiek dėmesio, gal ir aš turėsiu laiko patašyti akmenį“,- mostelėjo nuo akmens tašymo nubrozdintomis rankomis V. Cikana.

Nors iš pradžių buvo mąstyta, kad šiųmetinio plenero metu bus siūloma koncentruotis į skulptoriaus Vinco Grybo asmenybę, galiausiai tautodailininkams palikta visiška laisvė. Pirmąkart plenere dalyvaujantis drožėjas Tadas Sidaravičius iš Marijampolės nusprendė sukurti angelo, laikančio gėlę, skulptūrą, o greta jo besidarbuojantis vyresnis kolega Juozas Vidlika nusprendė nutašyti jaunikį didele nosimi, su gėle rankose skubantį pas savo mylimąją.

Netoli jų, namelyje, susikaupęs akrilo dažais tapė menininkas iš Kalvarijos Vytautas Kalinauskas, o čia pat ant sofutės prisėdusi savąjį pano nėrė Rita Mockeliūnienė. Išskirtinį braižą turintis menininkas Vytautas ne tik noriai piešė savo kolegų portretus, bet ir sutiko pamokyti juos lieti akvarelę.

Kur kas „sunkesnį“ darbą dirbo kalviai, akmentašiai. Druskininkietis skulptorius Gediminas Mažiukas iš didelio akmens luito nusprendė sukurti skulptūrą pagal Renė Magrito tapybos darbą. Pabandyti kažką naujo šiemet nusprendė ir keramikė Eglė Kurcikevičienė, kurianti paveikslą iš baltojo molio, o jos duktė Reda netoliese dirbo prie grafikos darbų.
Kaip jaučiasi tautodailininkai Zypliuose? Puikiai! „Ypač mes, dzūkai, pamilome Suvalkiją, visada gausiai čia suvažiuojame. Kaskart, vos atvykusi čia, nustembu, kiek daug pas jus matosi dangaus, koks gražus čia horizontas. Mes, dzūkai, matome tik lopinėlį dangaus, kiek mums leidžia kalvotas ir miškingas peizažas. O jūs dangaus turite daugybę! Tik atvažiavusi čia pastebiu debesis, kurie taip gražiai ritasi mėlynu dangaus paviršiumi“,- pasakojo tapytoja Alina.

„Draugo“ inf.

 

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.