Zypliuose mokėsi šokti

Liepos 29 – rugpjūčio 2 dienomis į Zyplių dvarą kvietė XII Tradicinių šokių stovykla. Ji pirmąkart vyko mūsų rajone.
 
Per penkias dienas stovykloje apsilankė apie 300 dalyvių. Buvo ir svečių iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos. Dieną stovyklos dalyviai susipažindavo su šokio tradicijomis, autentiška Sūduvos krašto šokio kultūra. Pasiklausę praktinių paskaitų, vakare jaunuoliai galėjo pritaikyti savo įgytas žinias praktikoje, nes vyko įvairaus šokio pamokos po atviru dangumi arba dvaro arklidėse. Stovykla buvo organizuojama pagal projektą „Suvalkijos (Sūduvos) etnokultūros savitumo sklaida XII-je tarptautinėje šokių vasaros stovykloje“. Projektą iniciavo ir prie jos organizavimo prisidėjo Zanavykų muziejus.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.