Trumpai kalbant – gražu, jauku, subtilu ir šilta

voreviciaiPraėjusią savaitę Zanavykų muziejuje atidaryta Audronės ir Algimanto Vorevičių tapybos darbų paroda pavadinimu „Trumpai kalbant“. Audronė ir Algimantas – mokytojai iš pašaukimo, kūrybingi, mylintys savo darbą menininkai.

Nuotr. Menininkai Audronė ir Algimantas Vorevičiai Zanavykų muziejuje pristatė tapybos darbų ant drobės bei šilko parodą „Trumpai kalbant“.

Tapybos ant šilko technika, kuria tapo A.Vorevičienė, Lietuvoje dar gana naujas, tačiau greitai populiarėjantis tapymo būdas. Tapyba ant šilko – tai savotiška meditacija, reikalaujanti laiko, nuoseklaus darbo ir ištvermės. Technika panaši į akvarelę, tačiau dirbti ne taip patogu, reikia įgūdžių.

Menininkės paveikslai nepaprastai kruopščiai nutapyti, su meile, pasaulio matymas artimas klasikiniams tapybos ant šilko darbams.
 
A. Vorevičius –  įdomus, savito braižo menininkas, išbandęs grafiti techniką, skulptūrą, o šiai parodai pristatė akriliniais dažais tapytus darbus. Žmonės, pažįstantys autorių, sako, kad dailininkas menine kalba laisvai ir nevaržomai išreiškia savo estetinius išgyvenimus, nuotaikas, pasaulėjautą. Jis – meniškos sielos žmogus, jo gyvenimas įprasmintas meno kūriniais, aktyvia visuomenine veikla.

Patys autoriai nedaugžodžiavo, tiesiog padėkojo visiems susirinkusiesiems, o parodos pavadinimas „Trumpai kalbant“ atsispindėjo ir jų pasisakymuose – trumpai ir aiškiai. Tačiau parodos svečiai tikrai turėjo ką pasakyti...

Rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus specialistė Aurelija Papievienė teigė, jog neįmanoma nesidžiaugti menininkų surengta paroda. Tiek švelnumo, moteriškumo, subtilumo slypi Audronės darbuose! A. Papievienė taip pat pastebėjo, jog Algimanto tapybos braižas šiek tiek pakito, nors pamėgtai spalvų gamai jis vis dar išlieka ištikimas – menininko darbuose dominuoja mėlyni atspalviai. Kolektyvo vardu menininkus sveikino „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė, dailininkų mokiniai, draugai ir pažįstami bei Lukšių seniūnas.

Abu menininkai yra surengę personalinių parodų Lietuvoje, Lenkijoje, Kaliningrado srityje, su kitais menininkais dalyvauja bendrose parodose Šakiuose, Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje.

Paroda Zanavykų muziejuje veiks iki balandžio 4 d.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.