Unikalūs margučiai – Zypliuose

Zyplių dvarą papuošė Teresės Šidlauskienės juodu, pridegusiu vašku ir dažais margintų margučių paroda.

Akademijos miestelyje (Kėdainių r.) gyvenanti Teresė Šidlauskienė marginti kiaušinius pradėjo būdama septynerių metų. Apie savo vaikystę pasakoja: „Augau pas globėjus Tauragės r. Žygaičių gyvenvietėje ir ryškiai prisimenu tą dieną, kai mane, septynerių metų pirmokę, aplankė krikšto tėvai ir atvežė dešimt įdomiai margintų kiaušinių. Dažyti jie buvo senoviniu būdu, nuimant vašką, bet papuošti labai smulkiu, juvelyrišku raštu.“
 
Teresė ilgai stebėjo kiekvieną kiaušinuką, kol pati ryžosi pabandyti marginti. Nuo tada šis užsiėmimas ir tapo viso gyvenimo pomėgiu. Juodas vaškas jos darbuose atsirado visai neplanuotai. Prieš daug metų besiruošdama marginti kiaušinius netyčia pridegino vašką ir pastebėjo, kad ant kiaušinio juodas vaškas atrodo originaliai ir įspūdingai; iš prideginto vaško yra sukomponuojamas pagrindinis kiaušinio raštas. Margindama kiaušinius T.Šidlauskienė labai tiksliai laikosi simetrijos, nepastebimi jokie nukrypimai, todėl jos margučiai dažnai vadinami juvelyriniais darbais.

„Kiekvieną kiaušinį man norisi dažyti kitaip, mano raštų „kompiuteris“ yra galvoje. Dėmesys krypsta į gėles, žolynus ir visa tai perkeliu į margučių raštus.

Zyplių dvare eksponuojami ne tik margučiai iš vištos, žąsies ir stručio kiaušinių, bet ir juodu bei spalvotu vašku dekoruotos įvairaus dydžio žvakės, paveikslai, vašku tapyti ant stiklo, kurie stebina atlikimo kruopštumu.

T. Šidlauskienės margučiai gana plačiai pasklidę po Europą, pasiekę net Argentiną, JAV, Kanadą, Australiją ir Pietų Korėją.

Paroda Zyplių dvaro centriniuose rūmuose veiks iki gegužės mėnesio.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.