Padėkos žodžius skyrė savo draugams ir bičiuliams

padekos vakaras muziejuje
Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė dėkojo muziejaus rėmėjams, draugams ir bičiuliams – tiems, kurie šiais metais buvo kartu, palaikė muziejaus idėjas, iniciatyvas bei finansiškai rėmė muziejaus organizuojamas veiklas, įgyvendinamus projektus. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Paskutines dienas skaičiuojantys senieji metai priverčia trumpam sustoti ir susimąstyti: kaip šiuos metus nugyvenome, ką nuveikėme? Kaip ir kasmet, Zanavykų muziejaus kolektyvas surengė padėkos vakarą „Ačiū, kad šalia esi“, į kurį pasidžiaugti nuveiktais darbais, padėkoti už bendravimą sukvietė muziejaus draugus, rėmėjus ir bičiulius.

Renginį pradėjusi Zanavykų muziejaus specialistė etnografijai Renata Kutkienė pasidžiaugė, kad nors laikotarpis ir sudėtingas, bet pavyko nesustoti su savo darbais, idėjomis, o daug žmonių padėjo sukurti tikrai įsimintinų renginių.

Pasak jos, pastarieji dveji metai Zanavykų muziejui, kaip ir visiems, buvo kitokie – kupini iššūkių, kuriuos įveikdami muziejininkai įgijo naujų patirčių. Lankytojams buvo pristatyta ne viena profesionalaus ir mėgėjiško meno paroda, vedamos edukacinės programos, vyko seminarai, šventės, vaikų vasaros šventės, muziejus įgyvendino Kultūros paso programą.

Šiemet muziejus minėjo 35-erių metų atkūrimo jubiliejų, dienos šviesą išvydo jau trečiasis leidinys „Zanavykų krašto sodybų architektūra“. Etnografijos ekspozicijoje atsirado ir išmanioji zanavykė, žaismingai ir šiuolaikiškai lankytojams pristatanti krašto etnografinį paveldą. Restauruotame Amatininkų name šiais metais iškeptas pirmasis naminės duonos kepalas.

„Šis Padėkos vakaras – tarsi mūsų visų užbaigtų metų darbų parodymas jums. Kartu pasidžiaugimas ir pasakymas vienas kitam – ačiū, kad šalia esi“, – sveikinimo žodį tarė Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė.

Įstaigos vadovė tikino, kad per 35-erius muziejaus gyvavimo metus bene svarbiausias įvykis – muziejaus persikėlimas iš Girėnų į Zyplių dvaro sodybos vežiminės pastatą. Anot R. Vasaitienės, per tuos metus sulaukta tūkstančių lankytojų, pravesta šimtai ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų, sunku suskaičiuoti, kiek vyko mėgėjiško ir profesionalaus meno parodų, įgyvendinti įvairūs projektai, vyko ekspedicijos.

„Ko gero, tai ir yra mūsų, muziejaus darbuotojų, kasdienybė. Tačiau nuolat turi eiti pirmyn ir stengtis, kad mūsų istorija, jos kelias būtų žymus, ženklus, tvirtas ir gyvas. Nuo pat pradžių sau kėlėme tikslą – būti atviru muziejumi ir kuo plačiau tenkinti viešą interesą per kultūrines, edukacines veiklas. Todėl svarbiausia buvo užmegzti dialogą su visuomene, atverti muziejų kaip kokybiško laisvalaikio vietą, kurioje būtų gera pažinti istoriją, kultūrą, meną labai įvairiai auditorijai. Manau, mums tai pavyko įgyvendinti ir tie metai čia, naujose patalpose, buvo itin sėkmingi ir rezultatai įgyvendinti ir pasiekti su kaupu. Todėl esu dėkinga visai savo komandai ir visiems jums, kurie čia esate ir vienaip ar kitaip talkinote muziejaus veiklose“, – kalbėjo muziejaus direktorė.

Šiais metais į Zanavykų muziejaus erdves nutūpė „Aitvaro“ nominacija – už profesionalią, kryptingą ir ryškią muziejinę veiklą.

R. Vasaitienė minėjo, kad muziejaus fondai kasmet pildosi naujais eksponatais, šiuo metu saugoma daugiau nei 50 tūkst. eksponatų. Pasidžiaugė, kad pavyko išvykti į Sankt Peterburgą ir atidaryti bažnytinės tekstilės parodą.

Atsidėkojant muziejaus geradariams kaip padėkos ženklas į jų rankas iškeliavo padėkos raštai ir specialios muziejaus padėkos skulptūrėlės-verpstės: už atliktus Amatininkų namo remonto darbus – UAB „Vidara“, už pagalbą rengiant tradicinę duonos šventę „Su savo duona visur rasi suolą“ – Sintautų kultūros centro folkloriniam ansambliui „Santaka“ bei vadovei Jūratės Navickienei ir Šakių kultūros centro „Šakijos“ kolektyvui bei vadovei Virginijai Snudaitienei, už ilgametį bendradarbiavimą, iniciatyvų palaikymą bei pagalbą Muziejų kelio renginyje padėkota ir Sudargo seniūnei Ritai Grigaitienei, Meno mokyklos Dailės skyriaus vadovei Lolitai Rūgytei bei Kidulių dvaro istorinių šokių ir teatro kolektyvui „Il ballo della luna“ bei jų vadovei Irmai Svetlauskienei. Už atstovavimą zanavykų kraštui tarptautinio projekto „Kultūros ir amatų keliu – Šakiai–Budry“ veiklose dėkota sporto ir laisvalaikio klubui „Vėjas“ (prezidentas Mindaugas Balčiūnas) ir atskirai klubo nariui Giedriui Vilčinskui, kuris atliko vertėjo darbą. Už etnokultūrinės veiklos muziejuje organizavimą – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos pirmininkui Valentinui Jazerskui.

Ačiū ištartas ir „Misija Sibiras“ dalyviui Tadui Kvasiliui, fotomenininkams Živilei ir Arūnui Puodžiukams. Už finansinę paramą – Lukšių ŽŪB bei vadovui Kastyčiui Krištolaičiui bei UAB „Uriga“.

„Džiaugiuosi, būdamas muziejaus bendradarbiu, kolega. Manau, visa stiprybė yra bendrame darbe, bendroje veikloje. Matau – draugų turite tikrai daug, linkiu ir toliau draugauti, ir neprarasti jų“, – linkėjo V. Jazerskas.

Dėkodamas muziejininkams už galimybę pasidalinti tremties ir įkalinimo vietose Sibire surinkta informacija, įspūdžiais su jaunimu, pasidžiaugė ir T. Kvasilius.

„Ką ten pamatei, ką patyrei kalbėdamas su Sibire gyvenančiais žmonėmis, mūsų tremtiniais, tuomet pagalvoji, kad mes čia, Lietuvoje, žiauriai gerai gyvenam ir turėtume džiaugtis tuo, ką turim. Būti linksmi, drąsūs, nieko nebijoti, nesigūžti ir judėti į priekį“, – kalbėjo T. Kvasilius.

Ir daugiau padėkos žodžių sulaukė muziejininkai. Rajono meras Edgaras Pilypaitis pasidžiaugė, kad į muziejaus iniciatyvas, kvietimą nuolat atsiliepia tiek daug žmonių. Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vardu už muziejuje plazdantį etnokultūros žiburį dėkojo vedėjo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė. Su naujais eksponatais – „Varpo“ numeriais atskubėjo kraštietis prof. Arimantas Dumčius.

„Noriu padėkoti muziejui ir jo darbuotojams nuo rajono technologijų mokytojų. Manau, mes esame vieni kitiems labai reikalingi. Jūs skiepijate vaikams meilę savo kraštui, tradicijoms. O mes, pedagogai, galime praplėsti dėstomą dalyką naujais kontekstais dalyvaudami jūsų rengiamose edukacijose“, – dėkojo Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja Rasita Gokdere.

Vakaro nuotaiką jaunatviška energija ir profesionaliais balsais padėjo sukurti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventų trupė OP’ERA.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drausmingi eismo dalyviai?

klausimelis 09 06Darius iš Lukšių:

Kaip vairuotojas pastebiu, kad pėstieji nepakankamai laikosi Kelių eismo taisyklių. Matau – ypač dviratininkai per perėjas važiuoja, o ne nulipa nuo dviračio ir jį persiveda. Prasidėjus rugsėjui, Lukšiuose vaikai per perėjas eina tvarkingai. Kaip teisingai pereiti gatvę, nuolat mokau ir vaiką. Telefonu kalbančių perėjose nepastebiu. Tačiau su automobiliu važiuojant Šakiuose V. Kudirkos gatve, reikia būti itin atidžiam, kai gatvėje tiek daug perėjų. 

klausimelis 09 06 2

Irena iš Lukšių:

Automobilio nevairuoju. Manau, vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių, laiku sustoja ir pėsčiuosius praleidžia. Pati visada sustoju prie perėjos, pasižiūriu, ar nėra automobilių, ir tuomet einu. Pastebiu, kad pėstieji kartais kerta gatvę ir ne per perėjas, taip trumpina kelią. Dažnai pati važiuoju dviračiu ir pastebiu, kad dviratininkų vairuotojai nelabai laiko eismo dalyviais. Kai pravažiuoja fūros, tai nutirpsta viskas.

Baneris350X525 Bastys
 
ambrozija350px

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.