Rajono ugniagesiams – dviguba šventė

flarijono diena kriukai
Naujesnio gaisrinio automobilio įsigijimo proga Kriūkų ugniagesių komandos narius bei jų vadovus sveikino būrys Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Trečiadienį Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai minėjo savo profesinę šventę – globėjo Šv. Florijono dieną. Ir rajono ugniagesiai ankstų trečiadienio rytą rinkosi Šakių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kur vyko šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus. Šie metai Šakių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai šventiški – minima 25-erių metų įsikūrimo sukaktis, o Kriūkų ugniagesiams ir šio krašto žmonėms ne mažiau džiugūs – nupirktas ir pašventintas naujas gaisrinis automobilis.
 
Apdovanojimų ir palinkėjimų šūsnis

Gegužės 4 d. rytą bendrai maldai Šakiuose rinkosi tiek Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) ugniagesiai, tiek Šakių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos darbuotojai. Šv. Mišias aukojęs Šakių Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas kun. Vytautas Antanas Matusevičius kreipdamasis į gelbėtojų bendruomenę linkėjo, kad Šv. Florijonas visuomet globotų ir saugotų nuo negandų, taip pat pridūrė, kad šiandien labai svarbu ramybė, kad karo kontekste žmonėms reikia ne tik regimos, bet ir dvasinės paramos.

Anot ugniagesius sveikinusios Seimo narės Irenos Haase, ugniagesių darbas yra iššūkis, reikalaujantis begalinės drąsos būti pavojaus akivaizdoje, sergstint žmonių gyvybes, gamtą, namus ir mūsų visų ramybę.

„Nors kiekvienais metais ir minime Šv. Florijono dieną, tačiau šie metai yra kitokie. Mes susitinkame šiandien su jumis nelengvomis demokratijai ir laisvei valandomis. Kraugeriško režimo valdomos Rusijos karo prieš Ukrainą metu. Jūs, kaip niekas kitas, geriausiai žinote, ką reiškia tykojantys pavojai ir meilė gyvenimui. Jūsų drąsa ir valia nepasiduoti, kasdien kovoti šiandien plevena visų žmonių ir artimųjų širdyse ir maldose“, – kalbėjo Seimo narė.

Šiemet sukanka 25-eri metai, kai Šakių PGT veikia Vidaus tarnybos statuso pagrindu. Šia proga rajono ugniagesius bei tarnybos viršininką Virginijų Rekešių pasveikino meras Edgaras Pilypaitis, dėkodamas, kad jau 25-erius metus tarnyba rūpinasi ir sąžiningai atlieka savo pareigą apsaugoti gyventojus, jų turtą ir supančią aplinką. Meras taip pat dėkojo už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, už pamokančius patarimus ir rajono gyventojų švietimą.

Sveikinimo žodžius savo kolegoms ugniagesiams gelbėtojams tarė ir Šakių PGT viršininkas V. Rekešius, kuris pirmiausiai paminėjo, jog keletas kolegų yra išvykę į Vilnių, kur vyksta Šv. Florijono dienos minėjimas. Jis pasidžiaugė, kad šventės metu už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą Šv. Florijono dienos proga I laipsnio Vidaus reikalų ministerijos atminimo ženklu „Tėvynės labui“ apdovanotas ir Šakių PGT vyriausiasis specialistas Gintaras Ščajevas.

Nuo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos V. Rekešius perdavė ugniagesiams gelbėtojams ne tik linkėjimus, bet ir padėkos raštus. Už nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą padėkota vyriausiajam specialistui Rolandui Pavalkiui, budinčios pamainos vadams Giedriui Murauskui ir Arvydui Vyšneveckui, vyresniesiems ugniagesiams gelbėtojams Rolandui Adomaičiui, Regimantui Bakui, Raimondui Stankaičiui bei Šakių PGT administratorei Janinai Bagdonienei.

„Šie mūsų kolegos tarnybą atlieka nuo pat jos įsteigimo, nuo 1997 metų. Linkiu visiems stiprybės, kantrybės, sveikatos, kad neapleistų noras, vidinė motyvacija“, – priminė V. Rekešius.

Naujesnis automobilis

Neeilinė šiemet šventė ir Kriūkų ugniagesių komandai. Trečiadienio popietę miestelio centre gausiai susirinko miestelėnai, moksleiviai, kolegos ugniagesiai iš Lukšių, Lekėčių, Sudargo bei ugniagesių gelbėtojų ir rajono vadovai. Kriūkų miestelio centre stovėjo naujasis automobilis „Mercedes Benz“, kurį pašventino Žemosios Panemunės Šv. Vincento Pauliečio bažnyčios  klebonas kun. Ričardas Kmitas.

Kriūkų ugniagesių komandoje dirba aštuoniese, kalbinti ugniagesiai pasakojo, kad iki šiol į gaisrus ir nelaimes važiavo su 40-ies metų senumo GAZ automobiliu. Naujesnio automobilio „Mercedes Benz“, pasak ugniagesių, yra geresnis pravažumas, gerai sukomplektuotas, yra gelbėjimo valtis, naktinio apšvietimo įranga, gaisrinis siurblys ir kita.

Pasak Šakių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininko Gintauto Vedegio, kasmet pavyksta įsigyti naujesnį automobilį, šiais metais savivaldybės ir rėmėjų dėka už 33 tūkst. eurų įsigyta naujesnė mašina teko Kriūkams, kol kas su senesnėm likę dirbti tik Lekėčių ir Sudargo ugniagesiai.

Rajono meras E. Pilypaitis sveikindamas Šv. Florijono dienos proga bei asmeninių švenčių, darbo sukakčių progomis padėkas įteikė Sudargo, Lekėčių, Kriūkų bei Lukšių ugniagesiams gelbėtojams.

Taip pat buvo padėkota grupelei žmonių ir įmonėms, prisidėjusiems prie naujojo gaisrinio automobilio pirkimo: UAB „Agrolina“, MB „Karis“, Sauliui Dailidei, Virginijui Kvasiliui, Romai Mockaitienei, Mindaugui Sadlauskui, Juozui Pranui Dailidei, Egidijui Pranskaičiui, Daivai Stanaitienei, Vaclovui Juškai, Gintautui Sutkaičiui, Vilmai Matusevičiūtei, Loretai Matusevičienei, Egiliui Švabui.

Ne vienas Kriūkų ugniagesius gelbėtojus su nauja darbo priemone sveikinęs linkėjo, kad šis automobilis pagal paskirtį išjudėtų kuo rečiau. Ugniagesius gelbėtojus sveikino ir džiaugėsi, kad dažnai apsilanko gaisrinėje Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai, vieni nupiešė piešinius, kiti pagamino po laimės ir sėkmės aitvariuką.

„Kai pradėjau dirbti, turėjom tokį automobilį GAZ-63, tada mus traktoriai lenkė. Po kelių metų turėjom GAZ-66, jau mes traktorius aplenkėm. O naujojo jūsų automobilio jokie traktoriai nelenks. Manau, geriausia tarnyba yra, kai ugniagesiai miega, linkėčiau, kad tų gaisrų nebūtų“, – kalbėjo vienas iš rėmėjų J. P. Dailidė.

Anot V. Rekešiaus, reikės ir didesnių žmogiškųjų pastangų naujesnę techniką įvaldyti bei sėkmingai ją eksploatuoti.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.