Jankiškiai išsiruošė į žygį

jankai dviraciai
Žygio dalyviai, atvažiavę į Braziūkus, pirmiausia stabtelėjo prie bažnyčios, kurios istorija pasidalino seniūnaitis Laimas Šileika. Jankų bendruomenės nuotr.


Jankų krašto žmonės išsirengė į tradiciniu tapusį dviračių žygį, šį kartą 24 dviratininkai važiavo iki Braziūkų ir atgal. Iš viso žygeiviai numynė apie 30 kilometrų, susipažino su Braziūkų kaimu (Kauno r.), pabuvo gamtoje ir maloniai pabendravo.
 
Pirmąjį žygį dviračiais jankiškiai surengė prieš dvejus metus, tuomet 11 dviratininkų važiavo maršrutu Jankai–Viliūšiai–Novaraistis–Jankai. Šįmet pasirinktas maršrutas į Braziūkus – kaimą, esantį už 11 kilometrų nuo Jankų. Šio žygio sumanytoja – Jankų kultūrinių renginių organizatorė Rimutė Bosienė, o prie žygio organizavimo prisidėjo Jankų biblioteka bei bendruomeniečiai. Nors ant dviračių daugiausiai sėdo jankiškiai, bet prisijungė ir dviračių entuziastai iš Antanavo. Tarp žygeivių buvo ir Višakio Rūdos parapijos klebonas kun. Vitalij Volodkovič, Jankų bendruomenės pirmininkė Violeta Stanaitienė ir, aišku, pati žygio organizatorė R. Bosienė. Ši pasakojo, kad dviratininkai buvo pasiruošę ekstremaliam važiavimui, lietui bei vėjui, prisidėję skėčių, po kelias striukes.

„Tačiau sekmadienio diena pasitaikė saulėta, šilta, rami. Jau pirmojoje poilsio stotelėje mūsų laukė jankiškių moterų paruoštos dar šiltos bandelės su natūralių vaisių kompotu. Pasisotinę vykome į Braziūkus“, – pasakojo R. Bosienė.

Žygeivius prie Braziūkų Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios pasitiko šio kaimo seniūnaitis Laimas Šileika, kuris pasakojo, jog bažnyčia Braziūkų gyventojų pastangomis ir suaukotomis lėšomis buvo pastatyta dar 1932m. Šventoriuje iš lauko riedulių sumūrytas Lurdas, šalia jo pastatyta besimeldžiančios šv. Bernadetos statula.

Iš čia žygio dalyviai pasuko prie storiausios Lietuvos liepos „Motinėlės“, skaičiuojančios daugiau nei 300 metų, buvusios partizanų slėptuvės link. Čia dviratininkai uždegė žvakeles bei tylos minute pagerbė žuvusius kovotojus už Laisvę.

Grįžtant į Jankus žygio dalyvių laukė šauniųjų jankiečių šeimininkių (Virginijos Rinkevičienės, V. Kerušauskienės) išvirta rūgštynių sriuba.

„Jau vakare, apie 19 val., stabtelėjome svetingoje kaimo turizmo sodyboje „Apuokynė“, aptarėme žygį. Visi pasižadėjo dalyvauti kitoje dviračių išvykoje“, – tvirtino R. Bosienė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.