Tęsiami unikalios bažnyčios tvarkymo darbai

baznycia_griskabudisPastaraisiais metais vis didesnis dėmesys skiriamas valstybės saugomoms medinėms bažnyčioms. Todėl šiuo metu unikalioje aštuonkampėje medinėje Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje vėl darbuojasi būrelis darbininkų. Šventovės rekonstrukcijai skirta per vieną milijoną litų.

Nuotr. Iki spalio planuojama pabaigti bažnyčios išorės sienų rekonstrukciją.

Griškabūdžio bažnyčioje prieš porą metų buvo pradėti stogo tvarkymo darbai, kuriems lėšų skyrė Kultūros paveldo departamentas. Tada buvo perdengtas skylėtas bažnyčios stogas, pakeistos stogą laikančios medinės konstrukcijos, lietvamzdžiai, sustiprinti stogeliai, įrengta žaibosaugos sistema. Vasaros pabaigoje prasidėjo naujas darbų etapas. Darbus atlieka UAB „Vidara”, kuri rūpinasi fasado restauravimo darbais ir apsaugos priemonių remontu. Pasak bažnyčios ūkvedžio Dariaus Pašukevičiaus, iki spalio turėtų būti pakeistos senos išorės lentos, supuvusios sijos, taip pat supuvusių langų detalės.
 
Kaip žinia, griškabūdiečių šventovės bene didžiasia bėda – avarinės būklės elektros instaliacija. Jau kitais metais bus pakeista per daugelį metų susidėvėjusi elektros instaliacija, įvesta priešgaisrinė ir saugos signalizacija. Pasak ūkvedžio, dėl to šv. Mišios bus aukojamos nenutrūkstamai, tik teks pasitenkinti tuo, kad negros vargonai, nedegs šviesa.

Ne ką mažiau rūpesčių kelia per daugelį metų užgriuvęs, nebeveikiantis drenažas. Iš žemės einanti drėgmė ardo statinį, kenčia, trūkinėja tinkas, nuo vidaus kolonų lupasi dažai. Tikimasi, kad tai bus įmanoma padaryti, kai Griškabūdžio miestelyje bus pradėta tiesti kanalizaciją ir vandentiekį. Visiems šios bažnyčios restauravimo darbams atlikti skirta gerokai daugiau nei 860 tūkst. litų.

Kultūros paveldo departamento Marijampolės teritorinio padalinio vedėją vaduojančios vyr. specialistės Nijolės Kryžanauskienės teigimu, bažnyčia yra unikali, pati vertingiausia Marijampolės apskrityje, todėl ir lėšų jai randama. Šiais metais bažnyčios fasadų restauravimui Kultūros paveldo departamentas skyrė 316 tūkstančių litų. Apsaugos priemonių (priešgaisrinei ir saugos signalizacijoms) įvedimui dar atseikėti 64 tūkstančiai. Taip pat prie šventovės tvarkymo 11 tūkst. litų prisidėjo ir parapija. Pastaraisiais metais prioritetas teikiamas medinėms bažnyčioms, todėl naudodamiesi tokia situacija bažnyčių šeimininkai gali teikti paraiškas ir atnaujinti maldos namus. Visi suplanuoti darbai Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje bus baigti iki 2014 metų gruodžio vidurio.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.