Tęsiami unikalios bažnyčios tvarkymo darbai

baznycia_griskabudisPastaraisiais metais vis didesnis dėmesys skiriamas valstybės saugomoms medinėms bažnyčioms. Todėl šiuo metu unikalioje aštuonkampėje medinėje Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje vėl darbuojasi būrelis darbininkų. Šventovės rekonstrukcijai skirta per vieną milijoną litų.

Nuotr. Iki spalio planuojama pabaigti bažnyčios išorės sienų rekonstrukciją.

Griškabūdžio bažnyčioje prieš porą metų buvo pradėti stogo tvarkymo darbai, kuriems lėšų skyrė Kultūros paveldo departamentas. Tada buvo perdengtas skylėtas bažnyčios stogas, pakeistos stogą laikančios medinės konstrukcijos, lietvamzdžiai, sustiprinti stogeliai, įrengta žaibosaugos sistema. Vasaros pabaigoje prasidėjo naujas darbų etapas. Darbus atlieka UAB „Vidara”, kuri rūpinasi fasado restauravimo darbais ir apsaugos priemonių remontu. Pasak bažnyčios ūkvedžio Dariaus Pašukevičiaus, iki spalio turėtų būti pakeistos senos išorės lentos, supuvusios sijos, taip pat supuvusių langų detalės.
 
Kaip žinia, griškabūdiečių šventovės bene didžiasia bėda – avarinės būklės elektros instaliacija. Jau kitais metais bus pakeista per daugelį metų susidėvėjusi elektros instaliacija, įvesta priešgaisrinė ir saugos signalizacija. Pasak ūkvedžio, dėl to šv. Mišios bus aukojamos nenutrūkstamai, tik teks pasitenkinti tuo, kad negros vargonai, nedegs šviesa.

Ne ką mažiau rūpesčių kelia per daugelį metų užgriuvęs, nebeveikiantis drenažas. Iš žemės einanti drėgmė ardo statinį, kenčia, trūkinėja tinkas, nuo vidaus kolonų lupasi dažai. Tikimasi, kad tai bus įmanoma padaryti, kai Griškabūdžio miestelyje bus pradėta tiesti kanalizaciją ir vandentiekį. Visiems šios bažnyčios restauravimo darbams atlikti skirta gerokai daugiau nei 860 tūkst. litų.

Kultūros paveldo departamento Marijampolės teritorinio padalinio vedėją vaduojančios vyr. specialistės Nijolės Kryžanauskienės teigimu, bažnyčia yra unikali, pati vertingiausia Marijampolės apskrityje, todėl ir lėšų jai randama. Šiais metais bažnyčios fasadų restauravimui Kultūros paveldo departamentas skyrė 316 tūkstančių litų. Apsaugos priemonių (priešgaisrinei ir saugos signalizacijoms) įvedimui dar atseikėti 64 tūkstančiai. Taip pat prie šventovės tvarkymo 11 tūkst. litų prisidėjo ir parapija. Pastaraisiais metais prioritetas teikiamas medinėms bažnyčioms, todėl naudodamiesi tokia situacija bažnyčių šeimininkai gali teikti paraiškas ir atnaujinti maldos namus. Visi suplanuoti darbai Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje bus baigti iki 2014 metų gruodžio vidurio.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar vartojate mūsų krašte pagamintą produkciją?

klausimelis 12 03Aušra iš Valenčių:

Užsukam į „Laimę“ pyragų. Vyras iš vietinės įmonės dažnai perka šakočius. Taip pat ir raugintus kopūstus. Kokybė pasiteisino, todėl ir perkam. Rečiau nusiperkam vietoje gaminamo aliejaus. Dažnai iš anksto užsisakom norimos produkcijos. Apie pirtininkų teikiamas paslaugas ne itin žinau. Baldininkų paslaugomis taip pat netekę naudotis. Galbūt daugiau naudojuosi grožio paslaugomis, dauguma žmonių – autoservisų. 

klausimelis 12 03 2

Rasa iš Šakių:

Taip, perku. Kepyklos „Rugelis“ gaminius, mėgstam Juškų raugintus kopūstus. Dažniausiai produkciją įsigyjam iš pačių gamintojų, jų įmonėse. Perkam todėl, kad esam išbandę, pavyzdžiui, kopūstus. Nuvežam net artimiesiems. Prekybos centruose renkamės labiau mūsų krašte pagamintą produkciją. Tai sveikesnis, kokybiškesnis maistas. Be abejo, naudojamės grožio specialistų, odontologų paslaugomis. Tiesa, nei pirtininkų, nei baldininkų paslaugomis neteko pasinaudoti.

europos pulsas350px

IDLT240726 MA2022baneriai300x600

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.