Pirmasis šeimynų sąskrydis – šventė globojamiems vaikams

seimynos2Rugpjūčio pabaigoje keturios vaikus globojančios rajono šeimynos surengė pirmąjį šeimynų sąskrydį. Ši idėja buvo gimusi dar praėjusiais metais, tačiau dėl įvairiausių priežasčių taip ir liko neįgyvendinta. Todėl prieš naujuosius mokslo metus, į šeimynas sugrįžus visiems globojamiems vaikams, buvo nuspręsta sąskrydžio daugiau neatidėlioti.

Nuotr. Šeimynose globojami vaikai sąskrydyje linksmai leido laiką ir skanavo suneštines vaišes.

Trisdešimt septyni Romaldos Burdulienės, Genovaitės Dobilevičiūtės, Dalytės Jasukynienės ir Ilonos Leleivienės šeimynose globojami vaikai susirinko į jiems surengtą šventę, kuri įvyko vienoje iš gražiausių rajono vietų – Baltrušių lankoje. Vyriausiems vaikams jau po aštuoniolika, o mažiausiai D.Jasukynienės globotinei – vos trys mėnesiai. Ją vaikai ypatingai saugojo, nešiojo ir džiaugėsi. Pasak I.Leleivienės, labai gera širdyje, kai studijuoti išvykę globotiniai vis dar nori sugrįžti į šeimynas kaip į namus. Todėl besidalydami rūpesčiais ir džiaugsmais nei globėjai, nei vaikai nė akimirkai nesuabejojo, jog šis renginys ateityje taps tradiciniu ir kiekvienais metais jį organizuos vis kita šeimyna.
 
Šeimynų mamos džiaugėsi seniūno Remigijaus Naujokaičio geranoriška pagalba besirengiant šventei, nuotaikinga, specialiai šiam sąskrydžiui parengta Barzdų laisvalaikio centro vaikų, vadovaujamų Rasos Barisevičienės, programėle, pilviškiečių Renatos ir Gintarės dainomis. „Džiugu, kad šeimynose globojamų vaikų sąskrydyje netikėtai apsilankė rajono meras Juozas Bertašius ir jo pavaduotoja Rima Rauktienė, savivaldybės tarybos narė Aurelija Maksvytienė ir Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistės Aldona Varvarinienė bei Žaneta Maniušytė, - pasakojo I.Leleivienė. – Vaikams tai padarė didelė įspūdį.“

Po oficialių kalbų ir koncerto vaikai galėjo pasivaišinti suneštinėmis ir geranoriškų Barzdų ir Baltrušių bendruomenių moterų serviruotomis vaišėmis, pažaisti sportinius žaidimus, išbandyti rankų ir virvės tvirtumą, apžiūrėti naminių gyvūnėlių mini parodėlę, susipažinti ir pabendrauti tarpusavyje. Didelį įspūdį vaikams paliko apsilankymas Gintauto Šeško smulkių gyvūnų veterinarinėje klinikoje. Čia jie pirmą kartą pamatė, kaip rūpestingai suteikiama pagalba mažytei koją nusilaužusiai avytei.

I.Leleivienės teigimu, tokie susitikimai labai svarbūs tiek vaikams, kurie turi galimybę užmegzti tarpusavio draugystę, tiek pačioms globėjoms, kurių per praėjusius metus ženkliai sumažėjo. „Kiek rajone liko vaikus globojančių šeimų, galima ant pirštų suskaičiuoti, - tikino ji. – Todėl labai svarbu palaikyti vieni kitus, aptarti rūpesčius ir džiaugsmus, tikintis ateityje susitikti jau tradiciniuose šeimynose augančių vaikų sąskrydžiuose.“

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.