Pergalės dienos minėjimai vis mažesnėje veteranų apsuptyje

pergales dienaKetvirtadienio vakare Šakių miesto civilių kapinėse, prie memorialinio paminklo, paminėtos Antrojo pasaulinio karo pabaigos ir pergalės prieš nacizmą 68-osios metinės.
 
Nuotr. Prie kariams skirto memorialo Šakiuose buvo paminėta Pergalės diena.
 
Gegužės 9-ąją prie memorialo žuvusiems tarybiniams kariams vyko Pergalės dienos minėjimas. Skambėjo karo metus bei pergalę prieš fašizmą primenančios kalbos, kalbėjusieji karo veteranams linkėjo stiprios sveikatos.

Jau 23-ejus metus Šakių rajono pagyvenusių žmonių ir Antrojo pasaulinio karo dalyvių draugijai vadovaujantis ir nuolatinis minėjimų dalyvis Jonas Bosas apgailestavo, kad kasmet veteranų gretos retėja. Jo žiniomis, rajone gyvena apie 20 karo dalyvių. Nors aikštėje šalia memorialo nebuvo daug žmonių, pasak J. Boso, reikia susitaikyti su tuo, kas yra. Džiaugiamasi tuo, kad į paminėjimą ateina vis tie patys žmonės, kurie mielai dalijasi prisiminimais prie uždegtų atminimo žvakelių ir gėlių žiedais papuoštų karių kapų.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.