Apžvelgė praėjusį laikotarpį

viltisPraėjusį ketvirtadienį sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija Šakių „Viltis“ rinkosi į rinkiminį-ataskaitinį susirinkimą. Jo metu perrinkta valdyba, aptarta veikla.

Nuotr. Veiklos ataskaitą pristatė ne tik Šakių „Vilties“ vadovė Roma Dėdynienė (dešinėje), bet ir jos pavaduotoja Vida Arlauskienė, kiti tarybos nariai.

Vadovė Roma Dėdynienė pristatė išsamią veiklos ataskaitą. Pasak jos, vienas svarbiausių – projektinis darbas. Norėdama pritraukti lėšų, Šakių „Viltis“ stengiasi dalyvauti įvairiuose projektuose, nors laimėti pasiseka ne visada. Visgi laimėti projektai nariams suteikia galimybę naudotis baseinu, vyko kompiuterinio raštingumo būrelis, ugdoma meninė raiška ir kt. Ypač svarbus projektas, kur prašė pinigų patalpų remontui, tačiau, nors ir nelaimėjo, R.Dėdynienė džiaugėsi, kad bent jau buvo parengta sąmata.
 
Bendrija nuolat stengiasi mažinti neįgaliųjų atskirtį, todėl pagal galimybes dalyvauja išvykose, ekskursijose. Tačiau vadovė pripažino, kad aktyvumas ir vieni kitų palaikymas galėtų būti didesnis.

Tačiau vien aktyvumo neužtenka. Problemų yra didesnių. Viena iš jų, kaip minėjome, patalpų remontas. Taip pat ne pirmą kartą kalbama apie paslaugų plėtrą neįgaliesiems Griškabūdyje ir Kudirkos Naumiestyje. Tiesa, čia šviesa tunelio gale jau yra. R. Dėdynienė kėlė ir asmenų su negalia pavėžėjimo klausimą bei akcentavo automobilio, pritaikyto neįgaliesiems vežti, reikalingumą.

Ne pirmą kartą keliamas klausimas ir dėl Laikino atokvėpio tarnybos, bet kol kas geri norai stringa Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, tad rajonas taip pat apsiriboja tik kalbomis.

Šakių „Vilties“ pirmininkė džiaugėsi bendradarbiavimu su savivaldybės administracija, Socialinės paramos skyriumi, įvairiomis įstaigomis bei nevyriausybinėmis organizacijomis. Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė sakė, kad dažnai ne tik bendrijai reikia administracijos pagalbos, bet ir administracijai neįgaliųjų gaminamų atvirukų, kvietimų. Visgi kartais, kaip teigė pirmininkė, ji pasigenda gilesnio požiūrio į sutrikusio intelekto žmones.

„Tikriausiai ne vienam atrodo – ką ten jie supranta... Bet kad jaučia, tai tikrai“, – teigė R. Dėdynienė.

R. Dėdynienės pavaduotoja bei bendrijos narė Vida Arlauskienė sakė, kad norint pristatyti įvykdytas veiklas bei renginius, turimoms nuotraukoms iškabinti neužtektų salės sienos. Visgi vietos užteko neįgaliųjų darbelių parodėlei, kurioje pristatyti įvairaus pobūdžio bei įvairia technika atlikti rankdarbiai.

Susitikimo pabaigoje buvo išrinkta taryba, o artimiausiame jos susirinkime bus renkama ir pirmininkė. Tiesa, meras Juozas Bertašius, užbėgdamas už akių ir R. Dėdynienei įteikdamas puokštę gėlių, sakė, jog tikriausiai vis vien bus perrinkta ji.

2012–2015 m. bendriją paliko 19 narių, įstojo 35 nauji.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.