Atvirame jaunimo centre – pokyčiai

Praėjo daugiau nei dveji metai, kai Šakiuose duris oficialiai atidarė Atviras jaunimo centras. Senajame „Žiburio gimnazijos pastate įsikūręs centras, atėjus pavasariui, sulauks pokyčių – šiuo metu atliekamas patalpų remontas.

Specialistų paslaugos – po vienu stogu

Kai Atviras jaunimo centras kūrėsi buvusiose kavinės patalpose, nebuvo atlikti jokie remonto darbai, tad dabar, atsiradus galimybei atsinaujinti, nekilo jokių dvejonių – daryti ar ne. Remonto darbai centre bus atliekami iš projektui „Saugok sveikatą, kol jaunas“ skirtų lėšų. Iš viso remontas, kurį atliks UAB „Ramgesta“, turėtų atsieiti apie 13 tūkst. eurų.
 
Kaip pasakojo Atviro jaunimo centro darbo su jaunimu specialistė Judita Beržvinskaitė, remonto darbai prasidėjo kovo pradžioje ir turėtų trukti iki balandžio mėnesio pabaigos. Atliekant patalpų remontą planuojama vidaus apdaila: sienų, grindų, lubų remontas, elektros ir kompiuterinių tinklų darbai, planuojama pakeisti šviestuvus, jungiklius, įrengti stiklinę pertvarą su durimis, atlikti santechnikos darbus ir kt. Kol Atviro jaunimo centro patalpos tvarkomos, visa veikla persikėlė į Šakių viešąją biblioteką.

Atvirame jaunimo centre dirbs keturi žmonės – iki šiol centre šeimininkavusi J. Beržvinskaitė, jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Kristina Valaitytė, projekto „Saugok sveikata, kol jaunas“ jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorius Martinas Eimutis ir psichologė Jogilė Navickaitė. Kaip pasakojo rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė, šiems keturiems specialistams dirbant komandoje, jaunimas gaus kompetentingas ir profesionalias paslaugas. Į centrą atvykę jauni žmonės gaus ne tik psichologinę pagalbą, patarimų, rekomendacijų, tačiau, kaip ir iki šiol, galės žaisti įvairius stalo žaidimus ar tiesiog bendrauti tarpusavyje.

„Jeigu jauti, kad tave kamuoja kažkokia problema ir galbūt nedrįsti to pasakoti tėvams ar mokytojams, tavęs visuomet lauks Atvirame jaunimo centre dirbantys specialistai. Juk kartais jaunimas tiesiog nedrįsta kalbėti, o čia dirba jauni žmonės, kurie išklausys ir patars“, – kalbėjo D.Jurgutienė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.