Su Dievo ir žmonių pagalba galima nuversti kalnus

rolskisRita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Nepilnus metus Slavikų šv. Onos parapijoje klebonaujantis klebonas Donatas Rolskis jau turi didelių planų, kaip naujam gyvenimui prikelti seną, trūnijantį bažnyčios pastatą. Tam, anot klebono, tereikia šiek tiek Dievo ir žmonių pagalbos.

Nuotr. Nepilnus metus Slavikų parapijoje klebonaujantis Donatas Rolskis turi gražių planų sutvarkyti ir išgelbėti ateities kartoms nykstančią Slavikų bažnyčią.

Aptarnauja dvi parapijas

Kai kurie rajono gyventojai gali nustebti, kodėl reikia investuoti į Slavikų parapijos šv. Onos bažnytėlę, kuri pastatyta dar 1835 m. Šiandien bažnyčioje didelių apeigų jau nevyksta – čia retai išvysite besituokiančius ar vaikus krikštijančius parapijiečius. Pagrindines sekmadienio pamaldas ir kitas liturgines šventes bažnyčioje aukoja nuo pernai metų liepos mėnesio priskirtas šiai parapijai klebonas D. Rolskis, pakeitęs iš kunigystės pasitraukusį kleboną Vitalijų Goliną. Dabar klebonas D. Rolskis aptarnauja dvi parapijas – minėtąją Slavikų ir Sintautų, prie kurios, perskirsčius parapijų ribas, prijungta ir Valakbūdžio Švč. Mergelės Marijos Angelų karalienės bažnyčia.

Užsimojo sutvarkyti seną bažnyčią

Dvi parapijas aptarnaujantis klebonas turi ne tik gražių, bet ir praktiškų idėjų, kaip išsaugoti seną, medinę Slavikų parapijos bažnyčią. Kaip sako Slavikų seniūnas Vidmantas Benediktas Sprainaitis, klebonui rūpi bažnyčios pastato likimas ir jis ne tik kalba, bet ir ėmėsi veiksmų. Bažnyčios šventoriuje iš žemės ištrauktas ir restauruotas pirmajam klebonui skirtas paminklinis akmuo, prieš Kalėdas bažnyčioje naujai išvedžiota elektros instaliacija, sutvarkyti bažnyčioje esantys laiptai į antrą aukštą, kur stovi vargonai.

„Tokio praktiško ir ūkiško kunigo mūsų parapija jau seniai nematė, žmonės labai patenkinti. Klebonas nuolat informuoja gyventojus, kam renka aukas ir kas už tuos pinigus padaryta, nupirkta“, – aiškina seniūnas.

Kaip sako seniūnas, dabar klebonas išsikėlė labai svarbų tikslą – išgelbėti medinės bažnyčios sienmedžius, kurie jau daug metų kenčia nuo per stogą tekančio vandens. Pagrindinis visų Slavikų parapijos gyventojų uždavinys – sutvarkyti bažnyčios stogą ir taip išgelbėti fasadinę jos sieną.

Stogo ir supuvusių sienmedžių pakeitimui, pasak klebono D. Rolskio, specialistų apskaičiavimu reikia ne mažiau kaip 44 tūkst. eurų.

„Jeigu pavyktų surinkti tokią didelę sumą pinigų, rekonstruotume bažnyčios stogą, pagrindines sienos medines konstrukcijas ir gal pavyktų pastatą perdažyti“, – planais dalijasi klebonas D. Rolskis.

Remonto prašosi visas pastatas

Kartu su klebonu apžiūrinėdami Slavikų bažnyčią matome, kad remonto reikia ne tik bažnyčios išorei – stogui, sienoms, bet ir vidui – apgailėtinai atrodo mediniai pastato langai, vidinės sienos, lubos, durys. Tačiau klebonas sako, kad tai jau ateities vizija – dabar svarbiausia nuo sugriuvimo išgelbėti visą pastatą. Paklaustas, kaip atsitiko, kad bažnyčios išorinės priekinio fasado sienos yra supuvusios, o kitos ne, klebonas sako, kad parapijiečiai pasakojo jam istoriją, jog iki Nepriklausomybės atkūrimo nuo karo laikų nebuvo bažnyčios bokštų. Kai bažnyčia stovėjobe bokštų, pro stogą jos priekyje skverbėsi vanduo, o vėliau ir uždėjus bokštus, paaiškėjo pasekmės – prie stogo esantys sienmedžiai tiesiog laikui bėgant ėmė gesti nuo drėgmės.

Šiandien klebonas džiaugiasi, kad jo norams tvarkyti bažnytėlę pritaria ne tik parapijos gyventojai, bet ir rajono valdžia. Praėjusią savaitę apsilankęs Šakių savivaldybėje klebonas išgirdo mero ir savivaldybės administracijos pažadą, jog bažnyčios rekonstrukcijai savivaldybė žada skirti apie 10 tūkst. eurų. Dar beveik tokią pačią sumą klebonas tikisi sutaupyti iš to, ką aukoja parapijai gyventojai. Kaip sakė Slavikų seniūnas, jau šiuo metu  bažnyčioje patarnaujančios moterys iš parapijiečių renka aukas tiksliniam bažnyčios remontui. Anot seniūno, gyventojai tokiam kilniam tikslui aukoja labai dosniai ir noriai. Pats klebonas tikisi dar ir kitų tikinčiųjų finansinės paramos – verslininkų, ūkininkų. Seniūnas žada ir darbais prisidėti prie bažnyčios remonto, o kai darbai bus baigti, su seniūnijos darbuotojais sutvarkys jos aplinką.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.