Slavikų seniūnijai vadovaus buvęs administracijos direktoriaus pavaduotojas

juskaitis seniunai1
Konkursą Redas Juškaitis (dešinėje) laimėjo balandžio 18 d., į pareigas paskirtas nuo birželio 1-osios, sulaukus tarnybų patvirtinimo dėl tinkamumo eiti pareigas. D. Pavalkio nuotr.

Nuo birželio 1-osios Slavikų seniūno pareigas eina buvęs administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis.

Pirmąją darbo dieną bendruomenei seniūną pristatė administracijos direktorius Vytautas Ižganaitis, padėkota ir laikinai pareigas ėjusiai Sudargo seniūnei Ritai Grigaitienei.

Pasak V. Ižganaičio, paskirtasis seniūnas puikiai žino problemas, yra to krašto gyventojas.

„Tikrai šiam žmogui neturiu jokių pretenzijų, žmogus turi patirtį, yra dirbęs ne tik savivaldybės administracijoje, bet ir pasienio tarnyboje“, – tikina administracijos direktorius.

Visgi nors ir gauti reikalingų institucijų patvirtinimai dėl tinkamumo eiti pareigas, tarp eilučių, sako V. Ižganaitis, intriga išlieka.

„Konkursas surengtas paskutinėmis kadencijos dienomis (balandžio 18 d. – red. past.) ir tiesioginis vadovas į pareigas paskiria savo pavaduotoją... Bet tarnybos pažeidimų neįžiūri, nors ne raštiškai, žodžiu, išreiškia dvejonę“, – apie seniūno paskyrimo skaidrumą svarsto V. Ižganaitis ir teigia, kad mintis ir dvejones išsakęs ir tarnyboms, Vidaus reikalų ministerijai, bet pokalbiai ir liko pokalbiais.

„Jeigu seniūnas dirba, vadinas, pagal raštus viskas gerai“, – sako pašnekovas ir teigia, kad jam nesuprantama, jog nors Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nurodo, jog vadinamas „atvėsimo“ laikotarpis pasibaigus tarnybai, jeigu tai tiesiogiai susiję su pavaldžiomis įstaigomis, turėtų trukti metus, visgi raštiškai išaiškino esą pažeidimo nėra ir joks tyrimas dėl to nebus pradėtas.

„Apribojimų dirbti paskirtis – riboti asmeniui, baigusiam eiti konkrečias pareigas valstybinėje tarnyboje, galimybes įsidarbinti juridiniame asmenyje, dėl kurio jis rengė, svarstė ar priėmė tam tikrus sprendimus, nepaisant šio juridinio asmens teisinės formos ar nuosavybės“, – viešai apie „atvėsimo“ laikotarpį ir draudimą dirbti rašo VTEK.

„Juk seniūnai tiesioginiam pavaldume administracijos direktoriui ir pavaduotojui“, – sako V. Ižganaitis ir svarsto, kad jam keista, kad net ir pasibaigus karantinui konkursai vyksta nuotoliniu būdu, konkurso komisijoje yra keturi nariai, atstovaujantys savivaldybės administraciją, svarsto, ar tikrai daug įtakos turėtų turėti seniūnaičiai, ir prasitaria, kad „jei nori pastatyti savo žmogų“, galimybių skylėtoje tvarkoje yra.

„Nieko nenoriu įžeisti, bet yra net išsilavinimo neturi, parašyt neparašo. Renkant seniūną turėtų būti kompetencija“, – mintimis dalijasi administracijos direktorius ir sako savo poziciją išsakęs ir Viešojo valdymo agentūrai, tačiau esą ir jie tai pripažįsta, bet tik kalbėdami.  

„Facebook“ socialinio tinklo paskyroje žinute apie paskyrimą į pareigas pasidalinęs R. Juškaitis rašė: „Pirma darbo diena Slavikų seniūno pareigose. Kartais gyvenime nutinka keistų sutapimų: prieš 16 metų šiame (dabar seniūnijos) pastate buvau Slavikų užkardos vadas, dabar Slavikų seniūnijos seniūnas.“

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.