Po to, kai dar liepos pradžioje po miestą, kaip sako vicemeras Egidijus Peleckis, pabiro tekstilės konteineriai, rajono valdžios atstovams buvo lengvas šokas, nes jokių išankstinių derinimų dėl jų statymo nebuvo. Tad praėjusį antradienį pokalbiui apie jų vietas prie bendro stalo su vicemeru sėdo tiek UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC), tiek „Tex Box“ (UAB „Tekstilės tvarkymo centras“) atstovai.
„Buvom lengvam šoke, kai vieną rytą žiūrime, kad po visą miestą pribarstyta konteinerių. Svarbiausia, kad net tose vietose, kur išvis sustoti negalima, nekalbant apie privačias vietas, kur reikia derinti“, – susitikimo pradžioje pripažino vicemeras Egidijus Peleckis.
Pasak MAATC direktorės Irmos Žiūkaitės, visoje šalyje ši paslauga mokama, tik vieninteliame Marijampolės regione už tekstilės atliekų surinkimą gyventojams mokėti nereikia, tai privati iniciatyva, naujuosius konteinerius Šakiuose pastatė „Tex Box“.
„Tai privačios įmonės iniciatyva. Šiuo metu pasirašyta 5 m. sutartis, pastatyti konteineriai ir jie bus aptarnaujami nemokamai. Mes labai džiaugiamės, o vietas suderinsime“, – teigė MAATC vadovė.
Kaip žinia, mieste tekstilės konteineriai jau ne naujiena, prieš maždaug metus 11 tokių konteinerių pastatė UAB „Ecoservice“, dabar mieste „Tex Box“ iniciatyva atsirado dar 11 konteinerių, atsižvelgiant į gyventojų skaičių, aštuoni tekstilės konteineriai buvo pastatyti ir didžiosiose rajono seniūnijose: Gelgaudiškyje, Griškabūdyje, Kudirkos Naumiestyje, Lekėčiuose bei Lukšiuose.
„Atsiprašome, kad susipažinome tokiu būdu, bet pažadame vietas peržiūrėti, pakoreguoti“, – teigė konteinerius pastačiusios įmonės vadovas Antanas Dzinga.
Apie konteinerių pastatymo vietas kalbėdamas vicemeras E. Peleckis pabrėžė, kad vienas iš prioritetų, jog konteineriai negadintų miesto vaizdo, būtų patraukti iš tų vietų, kur žmonėms prie jų neina sustoti, galbūt galėtų nelikti kai kuriose gatvėse prie pagrindinio, net regioninio kelio esančių ar net po kelio ženklais sukištų konteinerių. Jis atkreipė dėmesį ir į prie prekybos centrų pastatytus konteinerius. Tarkim, sakė jis, jeigu prie didžiosios „Maximos“ ant vejos pastatytas konteineris būtų iš dešinės pusės perkeltas į kairę prekybos centro pusę, vaizdas jau būtų visai kitas, juolab kad kairėje pusėje yra konteinerių aikštelė. Vicemeras apskritai siūlė ir prie daugiabučių tekstilės konteinerius traukti tokių aikštelių link, nors ir baiminamasi, kad bent jau pradžioje į juos nebūtų metamos ir kitos atliekos, bet žmonių sąmoningumą irgi reikia ugdyti.
A. Dzinga teigė, jog jie orientavosi į žmonių susibūrimo, dažnai pravažiuojamas ir matomas vietas, nes jų tikslas – surinkti kuo daugiau tekstilės atliekų. Kaip pažymėjo MAATC direktorė, išties mūsų regione surenkami dideli kiekiai šių atliekų, jau metai „Tex Box“ konteineriai stovi ir Marijampolėje, neseniai buvo pastatyta ir papildomų. Kaip buvo, taip ir liks ir „Ecoservice“ konteineriai. I. Žiūkaitė minėjo, kad šiuo metu skaičiuojama, jog vienas tekstilės konteineris skirtas tūkstančiui gyventojų.
Visoms pusėms laikantis pozicijos bendrauti ir bendradarbiauti išsiskirstyta sutarus ieškoti visapusiškos naudos, artimiausiu metu vietos bus peržiūrėtos ir galutiniai taškai skelbiami viešai savivaldybės bei „Tex Box“ svetainėse.