Rajone nežymiai išaugo nedarbas

darbo_birzaMarijampolės teritorinės darbo biržos duomenimis, sausio 1 dieną buvo registruoti 11746 bedarbiai arba 12,2 proc. aptarnaujamos teritorijos darbingo amžiaus gyventojų. Mažiausiai bedarbių registruota Šakių skyriuje – 2470 (13,1 proc.), daugiausiai Marijampolės skyriuje – 6201. Nedarbas Šakių savivaldybėje per mėnesį padidėjo 1 procentu.

Nuotr. Rajone mažiausias nedarbas užfiksuotas Kriūkų seniūnijoje.

Gruodį Marijampolės teritorinės darbo biržos pasiūlytomis užimtumo paslaugomis pasinaudojo 875 asmenys, iš jų Šakių savivaldybėje – 177. Rajone iš viso per mėnesį įdarbinti 135 asmenys, tai kiek mažiau nei lapkritį, tuomet buvo įdarbinti 185 bedarbiai. 16 bedarbių pasiūlyta dalyvauti remiamo užimtumo priemonėse, 26 pradėjo savarankišką veiklą įsigiję verslo liudijimus pusei metų. Darbo paieška nutraukta 162 asmenims.

Gruodžio mėnesį Šakių darbo biržos skyriuje darbdaviai registravo 85 laisvas darbo vietas, iš jų 14,1 proc. terminuotiems darbams. Palyginus su praėjusiu mėnesiu, laisvų darbo vietų sumažėjo 49,4 proc., tačiau lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – padidėjo dvigubai.
 
Per mėnesį Marijampolės teritorinės darbo biržos aptarnaujamoje teritorijoje užregistruoti 999 bedarbiai, iš jų Šakių rajono savivaldybėje – 199. Palyginus su lapkričiu, registracija Šakių savivaldybėje sumažėjo 45,6 proc., o lyginant su 2011 metų gruodžio mėnesiu sumažėjo 27,1 proc. Iš Šakių savivaldybėje užsiregistravusių bedarbių – 2 proc. niekur nedirbę. Nustatyta, kad 21,6 proc. – nedirbę dvejus ir daugiau metų. 25,1 proc. bedarbių yra vyresni nei 50 metų. Jaunimas iki 25-erių amžiaus sudaro 16,6 proc.

Pastaruoju metu didžiausias nedarbas – net 22,2 proc. vyravo Barzdų seniūnijoje. Kiek mažesnis – 19,8 proc. nedarbas fiksuotas Slavikų seniūnijoje. Griškabūdžio seniūnijoje registruota 17,6 proc. bedarbių. Kudirkos Naumiestyje užfiksuotas 17,3 procento, Gelgaudiškio seniūnijoje – 11,8, o Šakių seniūnijoje – 11,7 proc. nedarbas. Mažiausias nedarbas – tik 5,9 proc. yra Kriūkų seniūnijoje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.