Domėjosi galimybėmis pasinaudoti mobilumo programų parama

Vasario 4 dieną  Kaune vyko Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje informacinis seminaras. Jo metu buvo pristatomos biuro administruojamos Šiaurės ir Baltijos šalių mobilumo programos, skirtos meno ir kultūros srities darbuotojams, valstybės tarnautojams, nevyriausybinėms organizacijoms bei verslo ir pramonės atstovams. Seminare dalyvavo ir keletas mūsų rajono bendruomenių pirmininkų, panorusių sužinoti galimybes ir būdus, kaip  pasinaudoti rėmimo lėšomis.
 
Plokščių bendruomenės centro pirmininkė Odeta Urbaitienė, Panovių bendruomenės centro pirmininkas Bernardinas Vainius, Baltrušių bendruomenės centro pirmininkas Jonas Būtautas ir Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos sekretorė Onutė Rakauskienė informaciniame seminare susipažino su penkiomis mobilumo programomis bei galimybėmis jose dalyvauti, supaprastintas paraiškas pateikiant elektroniniu paštu.

Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje patarėja ekonomikos, finansų ir energetikos klausimais Lina Janušauskienė pristatė smulkioms verslo įmonėms skirtą ilgalaikės veiklos verslo ir pramonės mobilumo programą, kurios tikslai: regioninio verslo plėtra ir bendradarbiavimo inovatyvumas. Lektorė Vida Gintautaitė siūlė dalyvauti nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo rėmimo programoje, finansuojančioje ilgalaikius projektus, kurių metu, atliekant bendrus tyrimus, bendradarbiaujama su įvairiomis institucijomis, o rezultatai pristatomi politikams. Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje patarėja kultūros ir švietimo klausimais Eglė Staškūnaitė pristatė dvi programas, kurioms svarbu susirasti partnerių užsienio šalyse. Seminaro metu buvo išsamiai pristatomos galimybės ir būdai pasinaudoti rėmimo lėšomis. Apie savo patirtį,  kaip sekėsi dalyvauti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinio mobilumo programoje, kuriant projektą „Creanature“, mintimis dalijosi VšĮ „Be batų“ direktorius Darius Straigis.

Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė G.Šnirpūnienė informavo, kad projektų paraiškų teikimas jau prasidėjo ir mobilumo programų paramoje norinčios dalyvauti bendruomenės turi paskubėti.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.