„Žingeidžiukai“ subūrė smalsiausius moksleivius

zingeidziukaiDažnai besilankantys bibliotekoje tikriausiai pastebėjo, kad biblioteka jau seniai nebėra vien knygas skaitytojams išduodanti įstaiga. Biblioteka tampa daug atviresnė bendruomenei, nuolat plečia savo veiklą, organizuoja įvairius renginius, parodas, susitikimus.
 
Nuotr. Susibūrę „Žingeidžiukai“ nesnaudžia – domisi istorija, fotografija, dalyvaus teatralizuotoje ekskursijoje, besiruošdami Adventui, pins vainikus.
 
Nuo spalio 7 d. Šakių viešojoje bibliotekoje veiklą pradėjo „Žingeidžiukai“. Šioje neformaliojo vaikų švietimo programoje, skirtoje moksleiviams iki 16 m., dalyvauja 19 įvairaus amžiaus vaikų. Kartą per savaitę vykstančiuose susitikimuose linksmai šurmuliuoja tiek pradinukai, tiek gimnazistai. Pagrindinės  „Žingeidžiukų“ veiklos kryptys – turizmas, kraštotyra ir pilietinis ugdymas. „Žingeidžiukai“ jau susipažino su Suvalkijos krašto istorija, Biofeedback programa, aplankė Sudargo piliakalnius, dalyvavo fotografijos pamokoje.

Moksleiviams vadovauja neseniai, bet aktyviai į bibliotekos darbuotojų gretas įsiliejusi istorikė-sociologė Inga Matulevičiūtė-Rutkauskienė. Mėgstanti keliauti, besidominti krašto istorija, kultūra ir papročiais, o laisvalaikiu dar ir fotografuojanti programos vadovė puikiai geba sutelkti vaikus ir juos sudominti.

„Noriu jaunimui perduoti savo patirtį bei  ugdyti  jų norą domėtis, pažinti, kelti klausimus ir ieškoti atsakymų“, – atskleidė savo lūkesčius programos sumanytoja, akcentuodama, jog šioje veikloje svarbiausia žmogiškasis faktorius – pastangos būti draugiškiems, mandagiems, geranoriškiems ir padėti vieni kitiems.

Inga Matulevičiūtė-Rutkauskienė džiaugiasi, jog susirinko labai motyvuoti ir smalsūs vaikai. „Su tokiais dirbti labai malonu ir gera matyti jų šypsenas, džiugu, kad galiu prisiliesti prie jaunų žmonių formavimosi, skatinti juos tobulėti, siekti savo svajonių, kad nebijotų būti nemadingi, – kalbėjo programos vadovė po fotografijos užsiėmimo.

Pakalbinti berniukai labiausiai džiaugėsi organizuojamomis ekskursijomis, mergaitės – praktiniais užsiėmimais. Su draugėmis šeštadienį bibliotekoje leidžianti Gabija akcentavo, jog ateiti į „Žingeidžiukus“ paskatino smalsumas ir noras pažinti naujus dalykus, apie kuriuos nekalbama mokykloje. Vietoje nenustygstantis Erikas atviravo, kad anksčiau labai daug laiko praleidęs prie bibliotekos kompiuterių, o dabar mielai dalyvauja „Žingeidžiukų“ veiklose.

Sumanūs moksleiviai turi ir „Žingeidžiukų“ grupę viename iš socialinių tinklų, kur dalijasi savo įspūdžiais, nuotraukomis ir planuoja savo veiklą. Artimiausiuose „Žingeidžiukų“ planuose – Vėlinių ir Helovino tradicijų aptarimas, apleistų kapaviečių lankymas Šakių kapinėse.

Lapkritį „Žingeidžiukų“ laukia teatralizuota ekskursija Gelgaudiškio dvare, tolerancijos pamokos Šakių vaikų globos namuose, o bibliotekoje – diskusija apie emigraciją. Artėjant Adventui, su moksleiviais Advento vainiką pins floristė Daiva Bublaitienė, o prieš šv. Kalėdas vaikai mokysis lieti žvakes ir gaminti kalėdinius angelus.

Programą planuojama tęsti iki 2015 m. gruodžio 16 d., kuomet bus surengta draugystės popietė. Šventės metu vyks viktorina, padėsianti įtvirtinti įgytas žinias, bus išrinktas ir apdovanotas šauniausias programos dalyvis.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.