Mokytojai nusipelnė premijų?

Kiekvienais metais geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę abiturientai gauna savivaldybės premijas. Kai kurie tarybos nariai susimąstė, ar tokių premijų neturėtų gauti ir abiturientų mokytojai.

„Visada prašau, siūlau ir akcentuoju, kad premijos būtų skiriamos ne tik abiturientams, bet ir šimtukus gavusių mokinių mokytojams“, – teigė Violeta Simonavičienė.
 
Tačiau buvo ir tokių minčių, kad ne visada šimtukas yra pagrindinio ir paskutinio mokytojo nuopelnas. Pavyzdžiui, meras garsiai svarstė: gal didžiausias nuopelnas buvo ne paskutinius metus mokiusio mokytojo, o korepetitoriaus, gal įdirbis buvo padarytas žemesnėse klasėse, o mokytojai keitėsi.

„Manau, jei tai daryti, reikia labai gerų kriterijų, kad nesupykdytume kitų mokytojų“, – sakė J. Bertašius, siūlęs prisidėti norintiems ir pabandyti parengti tvarką.

Aušrelė Pukinskienė svarstė, kad ir mokiniams skiriamos premijos turėtų būti diferencijuojamos. Pasak jos, abiturientas už vieną dalyką gauna šimtuką, kito egzamino įvertinimas – 20 balų, o bendras vidurkis siekia apie 50 balų. Tokiems abiturientams, jos nuomone, premijos turėtų būti mažesnės.

Šiais metais devyni geriausiai egzaminus išlaikę ir atestatus su pagyrimu gavę rajono abiturientai gavo po 150 eurų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.