Scenos laisve ir išsivadavimu iš rėmų džiaugėsi visą savaitgalį

dramistai ziburio
Šakių „Žiburio“ gimnazijoje savaitgalį vykusių dirbtuvių metu Vilniaus šokio teatro „Low Air“ atstovai Dramos studijos artistus ne tik supažindino su šokio technikomis, bet ir sudarė sąlygas artimiau pažinti vieniems kitus, dar labiau sustiprėti kolektyvui.  A. Kereišiūtės nuotr.


Rudenį Šakių kultūros centre rodytas Vilniaus šokio teatro „Low Air“ spektaklis „Me Two / Savoj krūvoj“, galima sakyti, tapo likimo dovana, į vieną krūvą suvedusia Vilniaus ir Šakių teatralus. Beveik po pusmečio „Low Air“ atstovai ir vėl sugrįžo į Šakius, šįkart atveždami dviejų dienų trukmės dirbtuves, kurių metu Šakių dramos studijos artistai nėrė į universalų šokio ir scenos pasaulį, savyje talpinantį net tik techniką, žingsnelius, bet ir savitą kalbą, padedančią išsakyti žodžiais sunkiai išreiškiamus, jaunas širdis slegiančius rūpesčius.
 
Spektaklis „Me Two / Savoj krūvoj“, sėkmingai besiskinantis kelią jau ir į užsienio scenas, pasak vienos iš „Low Air“ įkūrėjų, spektaklio idėjos autorės ir režisierės Airidos Gudaitės, buvo suklijuotas iš jaunųjų aktorių patirčių, dažnai skaudžių ir plačiojoje visuomenėje vis dar esančių tabu.

„Šokis yra būdas papasakoti – pradžioje mes rašėme tekstus, istorijas, tada tas istorijas karpėme, bandėme nuasmeninti, sumaišyti. Ką kartais norisi nutylėti, galima drąsiai pasakyti per šokį. Šokis apima daugiau sluoksnių, priverčia analizuoti, galvoti, po spektaklio iškelia daug klausimų reflektavimui. Iš žiūrovų visokio rezonanso sulaukėme, ar ne per drąsiai elgiamės, ar tai etiška. Taip, gal ir nemalonu, nepatogu žiūrėti, bet tada pakalbėkime, kodėl taip yra“, – svarstė A. Gudaitė.

Anot „Low Air“ bendraįkūrėjo, socialinio pedagogo, breiko šokėjo Lauryno Žalakevičiaus, kūrybinio proceso metu buvo atrasta daug būdų, kaip jaunimą prakalbinti, sukurti patrauklią, saugią erdvę, todėl nutarta neapsiriboti vien pasirodymu – žinutę komanda skleidžia ir keliaudama į regionus, pasitelkdama menines, edukacines priemones.

„Jaučiasi, kad čia yra susiformavusi grupė, kolektyvas, kad jie yra tame, gyvena tuo. Žmonės, kurie užsiima kūryba, ypač scenos menais, šokiu, teatru, šiuolaikiniu cirku, yra laisvesni. Tai labai jaučiasi – drąsa, laisvė veikti, daryti, įsitraukti“, – Dramos studijos kolektyvo sudarytais įspūdžiais dalijosi L. Žalakevičius. Kolegai antrino ir A. Gudaitė, tikindama, jog be galo gera atvykti į tokią aplinką, kurioje esi laukiamas, o atvežta programa bus įsisavinama ir naudojama.

Kalbėdami apie šakiečių sukurtą šiltą atmosferą abu „Low Air“ įkūrėjai vienbalsiai minėjo Dramos studijos vadovę Viliją Meškaitienę, tvirtindami, jog tai atspindi ne ką kitą, o puikų jos įdirbį ir gilų santykį su kolektyvo nariais, jis jauniems žmonėms reikalingas it oras.

Svečiai žavėjosi ir naujuoju Dramos studijos spektakliu, statomu pagal Aleksandro Špilevojaus pjesę „Neišmoktos pamokos“. Taip jau sutapo, jog šiame kūrinyje, kaip ir spektaklyje „Me Two / Savoj krūvoj“, veiksmas sukasi apie jaunus žmones, jų pasaulį, tad dalis dirbtuvių laiko buvo skirta dramistų pasirodymo tobulinimui.

„Spektaklio pavadinimas – „Neišmoktos pamokos“, bet galima ir kitaip jį išdėlioti – „Neišmok tos pamokos“. Tai, ką mes rodome, yra didžiuliai skauduliai, kurie atsiranda mokykloje. Dramistai panyra į lietuvių kalbos, matematikos, fizikos, menų pamokas, tačiau galų gale paaiškėja, kad mokėsi daugybės dalykų, bet neišmoko paprasčiausiai padėkoti, atsiprašyti, užjausti. Tie žodžiai kažkur nutilo, tokių pamokų nebuvo. Spektaklyje bandoma pasakyti, kas yra svarbu jaunam žmogui ir kas turi būti svarbu suaugusiajam, kuris yra šalia, į ką jis turėtų atkreipti dėmesį“, – pasakojo V. Meškaitienė.

Anot Dramos studijos vadovės, spektaklio premjera įvyks Scenos pavasario metu. Gegužės 11–12 d. vyksiantis Šakių „Varpo“ mokyklos ir „Žiburio“ gimnazijos dramos studijos organizuojamas renginys šiemet persikels į Šakių kultūros centro salę, jo metu pasirodymus dovanos kolektyvai iš Tauragės, Jurbarko, Kauno, Marijampolės, Mažeikių, į sceną žengs ir Kauno valstybinio lėlių teatro aktoriai. Tad, pasak V. Meškaitienės, Šakiuose numatoma didžiulė teatro šventė.

Agnė Kereišūtė

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.