Profesinės šventės proga pirmą kartą įteiktas „Metų mokytojo“ apdovanojimas

mokytoju diena
„Metų mokytojo“ apdovanojimas įteiktas Šakių „Žiburio“ gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoji Daivai Palukaitienei (centre),  o premijos – buvusiai Šakių „Žiburio“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Nijolei Vaičiulienei (dešinėje) ir Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro informacinių technologijų mokytojai Rūtai Krištopaitienei. (D. Pavalkio nuotr.)


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Spalio 5-ąją minima Tarptautinė mokytojų diena. Ta proga esami ir buvę pedagogai buvo pakviesti į šventinį renginį Šakių kultūros centre. Čia netrūko sveikinimų, padėkų ir plojimų. Kulminacinė šventės akimirka – įteikta „Metų mokytojo“ premija, paskelbtos dvi nominacijos.

Kaip ir kasmet, pirmiausiai pasveikinti savo švietimo įstaigų bendruomenėse, mokytojai šventę švęsti susirinko drauge. Ji prasidėjo Šakių meno mokyklos mokinių Mėtos Kazarjan ir Luknės Kasparaitytės duetu ir mokytojams dedikuota daina. Na, o tada į sceną lipo rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius, vicemeras Darius Jakavičius bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas.

Tarę sveikinimo žodį ir palinkėję mokytojams savo spindinčiomis akimis uždegti ir savo mokinius, jie įteikė septynias Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos padėkas, kurios buvo skirtos Gelgaudiškio „Šaltinio“ ugdymo centro mokytojoms Daliai Kasperavičienei ir Sidonai Mikštienei, Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojai Laimai Petrauskienei, Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokytojoms Irenai Piečiukaitienei ir Remigijai Kučiauskienei, Griškabūdžio gimnazijos mokytojai Jolitai Leščinskaitei ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokytojai Nijolei Šapolienei. Šventės metu meras paskelbė, kad po pokalbio su N. Šapoliene ją savo potvarkiu skyrė vadovauti Lukšių Vinco Grybo gimnazijai dar vienai kadencijai.

Mero padėkos raštai su sveikinimais profesinės dienos proga bei linkėjimais tikėti pašaukimo galia, dėkojant už darbo rezultatus bei paminint pedagoginio darbo stažą, buvo skirti 27 rajono mokytojams: Rūtai Galinskienei ir Raimondui Daniliauskui (Sintautų pagrindinė mokykla), Sigitui Mockui, Rasai Matusienei, Laimai Juškienei, Algirdui Ulinskui ir Vitalijai Venienei (Šakių „Varpo“ mokykla), Gitanai Jokimaitienei ir Tomui Venciui  (Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija), Ritai Puidokaitytei, Vilmai Pinkevičienei, Rasai Kaukienei, Vaidai Brazaitienei, Dariui Ruzgiui ir Raslitai Liudžiuvienei (Panemunių mokykla-daugiafunkcis centras), Danutei Aniulienei, Laimai Aštrauskienei, Ligitai Kajackienei ir Aidutei Žemaitienei (Šakių „Žiburio“ gimnazija), Audriui Losčiui ir Ilonai Ignatavičienei (Gelgaudiškio „Šaltinio“ ugdymo centras), Aušrai Černevičienei (Gelgaudiškio pagrindinė mokykla), Danutei Dimaitienei (Kidulių pagrindinė mokykla), Audronei Zymonienei, Romanui Laurinaičiui, Birutei Januševičienei ir Neringai Stravinskienei (Griškabūdžio gimnazija).

Šūsnis padėkos raštų pedagogams buvo skirta ir nuo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, tačiau mokytojai į sceną nebuvo kviečiami, tik, perskaičius visų pavardes, juos paimti buvo kviečiami švietimo įstaigų vadovai arba jų įgalioti atstovai.

Ir pagaliau sulauktos šventės akimirkos, kai buvo paskelbtos mokytojų premijų nominacijos ir įteiktas „Metų mokytojo“ apdovanojimas. Viena 300 eurų premija – už pilietiškumo ugdymą – įteikta buvusiai Šakių „Žiburio“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Nijolei Vaičiulienei, kita – už inovacijų taikymą ugdyme – Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro informacinių technologijų mokytojai Rūtai Krištopaitienei.

Pirmą kartą Tarptautinės mokytojų dienos proga rajone įsteigtas „Metų mokytojo“ apdovanojimas. Speciali komisija nusprendė, kad labiausiai šio vardo šiemet verta Šakių „Žiburio“ gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja Daiva Palukaitienė. Jai įteikta 1000 eurų premija.

„Nesitikėjau, ilgai netikėjau. Ir tada, kai buvo paskelbti konkurso nuostatai, ir tada, kai gimnazija pasiūlė mano kandidatūrą, žinojau, kad rajone yra begalė puikių kolegų mokytojų ir galybė tokių, kurie galėtų laimėti šią premiją. Kaip aš sakau ir savo mokiniams kartoju – kartais svarbu būti tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku. Man pasisekė“, – tvirtino „Metų mokytojo“ premijos laureatė, džiaugdamasi, kad ji daugybę metų turi daug gabių, žingeidžių ir motyvuotų mokinių, su kuriais galėjo siekti, pasiekti, laimėti.  

Pasak D. Palukaitienės, „kas mes esame, lemia labai daug dalykų – genai, šeimos aplinka, mokykla, studijos, bet kai tampame mokytojais, turbūt labiausiai lemia tai, kokie mokytojai mus lydėjo per gyvenimą“, todėl, dėkodama už įvertinimą, ji didžiausią ačiū šiandien ištarė savo pirmajai mokytojai Teresei Stravinskienei. Na, o šventinį renginį vainikavo savivaldybės dovana mokytojams – grupės „Rondo“ koncertas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.