Mokyklų valgyklos vertinamos puodeliais: kur higienos būklė geriausia?

puodeliai mokyklose
Nuo šių metų gegužės įvertinta aštuonių Šakių rajono ugdymo įstaigų valgyklų higienos būklė – aukščiausio įvertinimo sulaukė tik dvi įstaigos. D. Pavalkio nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad rajono mokyklose jau atsiranda lipdukai su puodeliais. Toks ženklinimas, tiksliau puodelių skaičius, nurodo ugdymo įstaigų valgyklų higienos būklę.
 
Kaip praneša VMVT Marijampolės departamento vyr. specialistė-maisto produktų inspektorė Kristina Paškevičienė, tokiu ženklu nuo 2023 m. gegužės 1 d. VMVT specialistai vertina ugdymo įstaigas, kuriose vykdoma viešojo maitinimo patiekalų gamyba.

Pasak K. Paškevičienės, vykdoma reitingavimo sistema, kuri jau yra įdiegta kavinėse ir restoranuose. Ugdymo įstaigų valgyklų higienos būklė vertinama balais, o šie atvaizduojami puodeliais nuo 1 iki 5: vienas puodelis – nepatenkinama, du – patenkinama, trys – vidutinė, keturi – gera, penki – puiki higienos būklė.

Puodelius galima išvysti gerai matomoje vietoje prie įėjimo į valgyklą.

Inspektorė primena, kad vertinamos tik tos ugdymo įstaigų valgyklos, kurios maistą gamina, jeigu maistas yra tik išdalinamas – įstaigos valgyklos higienos būklė patikrinimo metu puodeliais nevertinama.

„Ugdymo įstaigų valgyklų higienos vertinimas puodeliais vykdomas atliekant planinį ar, išskirtiniais atvejais, neplaninį patikrinimą, prieš tai iš anksto neįspėjus, pagal iš anksto sudarytą klausimyną. Patikrinimo metu vertinama bendra higienos būklė, savikontrolės sistemos įgyvendinimas, technologijos, įranga, maisto produktai, personalas, atsekamumo užtikrinimas, patiekalų gamyba, pagrįstų skundų skaičius, veiklos sustabdymo atvejų skaičius“, – informuoja inspektorė ir priduria, kad visų ugdymo įstaigų vadovų siekiamybė, jog valgykla būtų įvertinta 5 puodeliais, tačiau realybėje ne visur įvertinimas yra puikus.

Kaip teigia K. Paškevičienė, nuo šių metų gegužės įvertintos aštuonių Šakių rajono ugdymo įstaigų valgyklų higienos būklė. Aukščiausią įvertinimą (penkis puodelius) turi dvi įstaigos – tai Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Linelis“ maisto tvarkymo skyrius bei Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Vyturėlis“. Šakių „Žiburio“ gimnazija, Šakių „Varpo“ mokykla ir Gelgaudiškio pagrindinė mokykla įvertintos keturiais puodeliais, o po tris puodelius gavo Lukšių Vinco Grybo gimnazija, Kidulių pagrindinė mokykla ir Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Plokščių maisto tvarkymo skyrius.

Pasak VMVT vyr. specialistės-maisto produktų inspektorės, ugdymo įstaigų valgyklų higienos būklės vertinimu puodeliais siekiama paskatinti valgyklų darbuotojus pasitempti ir siekti kuo geresnio įvertinimo, o vartotojui „parodomas nematomas“ virtuvės vaizdas“.

K. Paškevičienė patikslino, kad visa informacija prieinama viešai, internetiniame www.vmvt.lt puslapyje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.