Eksperimentinių klasių projektas – jau ir Šakiuose

vdu sutarties pasirasymas
Konferencijos „Sūduva 2033“ metu rajono meras Raimondas Januševičius pasirašė sutartį su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclere, profesore Astrida Miceikiene dėl inžinerijos, gamtos mokslų, verslumo ir ekologijos klasių steigimo mūsų rajone. V. Venslovaičio nuotr.


Siekiant skatinti rajono moksleivius dar gimnazijos suole pradėti gilinti verslumo, inžinerijos, gamtos mokslų bei ekologijos žinias, Šakių rajono savivaldybė kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) nusprendė Šakiuose įsteigti eksperimentines šių dalykų klases, kuriose pareiškė norą mokytis moksleiviai iš visų mūsų rajono gimnazijų.
 
Pasak Seimo nario Giedriaus Surplio, inžinerijos eksperimentinių klasių idėja nėra nauja, nes jas jau turi Rokiškio, Plungės ir kiti Lietuvos rajonai, tačiau mintis tokias klases turėti ir Šakiuose kilo VDU tarybos nariui šakiečiui, UAB „Dojus agro“ įkūrėjui Pranui Dailidei.

Džiugu, kad ši idėja ilgai netrukus tapo kūnu ir startavo pirmadienį vykusioje regionų plėtros konferencijoje „Sūduva 2033“, kai tarp rajono savivaldybės mero Raimondo Januševičiaus ir VDU ŽŪA kanclerės profesorės Astridos Miceikienės buvo pasirašyta sutartis dėl „Sumanaus moksleivio akademijos“ inžinerijos, gamtos mokslų, verslumo ir ekologijos eksperimentinių klasių steigimo mūsų rajone.

A. Miceikienė, pristatydama šią eksperimentinių klasių idėją, ją pavadino viena iš unikaliausių, nes ši skirta lavinti regionų jaunus žmones, kurie ateityje taps savo krašto lyderiai ir vystytojai. Iš tiesų susidomėjimas ja yra didžiulis. Jei 2021–2022 m. šis eksperimentas buvo įgyvendinamas  tik Rokiškio rajone, tai kitais metais išplito į dar šešis rajonus, o šiemet, be Šakių, dar prisideda Šilutės, Akmenės ir Mažeikių rajonai. Tad iš viso projekte dalyvaus 11 šalies rajonų.

Reikia paminėti, kad dėl tokio susidomėjimo eksperimentinė inžinerijos klasė transformavosi – pasipildė dar trimis naujomis sritimis – verslumo, gamtos mokslų ir ekologijos. Mūsų rajone prie šio „Sumanaus mokinio akademijos“ projekto panoro jungtis visos gimnazijos, tad jų mokiniai, besimokydami Šakiuose, Lukšiuose,  Kudirkos Naumiestyje ar Griškabūdyje, turės galimybę gilinti savo žinias pasirinktoje srityje besimokydami VDU ŽŪA.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.