Mažiau darbo vietų – mažiau ir įdarbintų

Marijampolės teritorinės darbo biržos duomenimis, liepą nedarbo lygis rajone nuo darbingo amžiaus gyventojų sudarė 9,5 proc. Mėnesio pabaigoje Šakių skyriuje buvo registruota 1720 bedarbių, iš kurių didesnė dalis yra vyrai.

Liepos mėnesį naujai skyriuje registravosi 165 darbo ieškantys asmenys – 14 mažiau nei birželį.

Mažiau praėjusį mėnesį darbdaviai registravo ir laisvų darbo vietų – iš viso 109 (16 mažiau nei birželį), iš kurių 82 skirtos neterminuotam, 27 – terminuotam darbui. Liepą įsidarbino 119 bedarbių, iš kurių net 101 darbą gavo neterminuotai, 18 įdarbinta pagal terminuotas darbo sutartis.
 
Į aktyvias darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 64 bedarbiai. Profesijos mokysis 13, pagal remiamo įdarbinimo priemones įdarbinti 46 asmenys, iš jų 9 su darbo biržos subsidijomis. Viešuosius darbus pradėjo dirbti 35 asmenys – 20 mažiau nei birželį. Pagal savarankiško užimtumo priemonę darbą gavo trys bedarbiai. Veiklą pagal verslo liudijimą pradėjo 103 bedarbiai.

Liepą apskrityje daugiausiai laisvų darbų vietų įregistruota laborantams bei administratoriams, iš paslaugų sektoriaus reikalingiausi buvo pardavėjai bei vairuotojai, o iš nekvalifikuotiems darbininkams skirtų pasiūlymų daugiausiai pasiūlymų buvo apdirbimo pramonės darbininkams, valytojams, nekvalifikuotiems statybos darbininkams.

Daugiausiai bedarbių nuo darbingo amžiaus gyventojų, kaip ir ankstesniais mėnesiais, buvo Barzdų seniūnijoje – liepą sudarė 17,1 proc. ir tai didžiausias rodiklis visoje apskrityje. Slavikų seniūnijoje nedarbas siekė 12,9 proc., Žvirgždaičių – 12,4 proc., Griškabūdžio – 12,1 proc. Mažiausiai bedarbystė slegia Kriūkų seniūniją. Čia nedarbas sudarė tik 4,2 proc.

Marijampolės teritorinės darbo biržos aptarnaujamoje teritorijoje nedarbas praėjusį mėnesį sudarė 9,3 proc. Lyginant su visa apskritimi, mažiau nei Šakių rajone bedarbių buvo tik Marijampolėje (Šakiuose – 9,5 proc., Marijampolėje – 7,5 proc.). Likusiose apskrities teritorijose nedarbas yra didesnis nei 10 proc., o Kalvarijos savivaldybėje siekia net 14,5 proc.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.