akcija2024 568px

lektuvas propelerisŠeštadienį Valenčiūnų aeroklube skraidė savadarbiai orlaiviai. Organizatoriai planavo, kad į šį renginį susirinks mažiausiai 20, gal net 30 orlaivių, bet sulaukė tik 15. Visą vasarą nuotaiką gadinantys šalti ir lietingi orai pasiekė kitą kraštutinumą - 38 ir daugiau laipsnių karščio, kurį sunkiai atlaikė ne tik žmonės, bet ir aviacinė technika. Dėl aukštos temperatūros kaito lėktuvų varikliai, lydėsi elektros instaliacija.
 
Nuotr. Atlikęs akrobatinius triukus vienas savadarbio lėktuvo pilotas patyrė nesklandumų – leisdamasis jis atsitrenkė į žemę ir apgadino lėktuvo propelerį.
 
Į renginį neatvyko žadėtasis akrobatinis lėktuvas „Ekstra“ ir sraigtasparnis „Sidabrinis titanas“. Neatvyko ir trys savadarbiai lėktuvai, galintys skraidinti 2-3 keleivius, nes tokiame karštyje varikliai turi tik pusę galios ir skraidinti daugiau negu vieną keleivį yra pavojinga. Tačiau po vieną keleivį skraidino svečiai iš Šilutės, Tauragės, Raseinių, Kauno, Prienų, Kelmės ir kitų Lietuvos miestų. Akrobatinį lėktuvą „Ekstra“ pakeitė nenuilstančio senjoro Vlado Drupo pilotuojamas „Zlin 326 A“. Jo pasirodymo metus grojo Gelgaudiškio liaudies muzikos kapela, vadovaujama talentingo muzikanto, dainininko ir oratoriaus, Šakių savivaldybės vicemero Edgaro Pilypaičio. Nepaisant nepakeliamo karščio, kapela grojo ištisas dvi valandas, o mišrios lakūnų ir atvykusių kraštiečių poros angare ir šalia jo skraidė valso sūkuryje. Šakių priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos komanda budėjo aerodrome, bet mažiems vienviečiams ir dviviečiams lėktuvėliams gaisrininkų paslaugų neprireikė. Žmonės rinkosi ir sekmadienio ryte, tačiau dėl karščio visi orlaivių skrydžiai buvo atšaukti. Organizatoriai labai atsiprašo visų susirinkusiųjų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos