akcija2024 568px

vyno degustacijaŠeštadienio popietę kavinė-vyninė „Vilkenta“ kvietė į Jauno vyno šventę – 19 vynų degustaciją. Buvo pristatomas ne tik šių metų derlius, bet ir 3, 6, 10 ar net 14 metų brandinti vynai.

Nuotr. Vynų degustacijos metu buvo prašoma ne tik įvertinti vyno spalvą, aromatą ir skonį, bet ir atspėti, iš ko jis pagamintas.

Galvą apsukanti įvairovė

Skonio receptoriams pamaloninti ir geriausioms vyno savybėms atskleisti buvo patiektos gurmaniškai paruoštos sraigės ir sūriai. Romantišką vakaro atmosferą palaikė gyvai atliekamos romantiškos akordeonų melodijos. Kiekvienam svečiui pasijausti ekspertu leido ne tik vyndario Juozo Vilkenio noras atsiduoti neoficialiam vyno mėgėjų teismui, bet ir smagūs kviestinio somelje pamokymai, kaip ragauti vyną ir išties mėgautis net įprastais užkandžiais.
 
Pristatydamas vynus degustacijai J. Vilkenis nustebino svečius pasirinktų žaliavų įvairove. Jis gamina vyną ne tik iš uogų, bet ir daržovių, netgi kavos, kai kurias rūšis skanina mėta ir imbieru. Bene didžiausią įspūdį susirinkusiems paliko visiškai naujas ir neregėtas gaminys – dilgėlių vynas. J. Vilkenis garsindamas Kidulių kraštą savo vynais viliasi, kad prie jo idėjos prisidės ir daugiau ekologiškos produkcijos gamintojų. Specialiai šiai degustacijai sūrius paruošė Vilija Tervainienė iš Bunikių.

Lietuviškos sraigės prancūziškai

Kur kas egzotiškesnį, bet irgi tikrą šio krašto produktą pristatė Egidijus Jasevičius iš Žygėnų. Jis jau trečius metus užsiima sraigių auginimu. Sako, kad pirmuosius dvejus – mokėsi, o dabar jau rimčiau ėmėsi verslo ir ketina plėstis. Kol kas daugiausia produkcijos išvežama į užsienį: Prancūziją ir Italiją. Pasak jo, Lietuvoje paklausa nėra labai didelė. Nedidelė ir konkurencija – yra vos keletas tokių ūkių.

Vyndarių asociacijos prezidentas Romualdas Dapšys negailėjo gražių žodžių apie J. Vilkenio vynus ir priminė, kad vynas – ne svaiginimosi, o bendravimo priemonė. Jis prisipažino, kad atvyko labiau iš draugiškų paskatų nei profesinio įsipareigojimo. „Kuo daugiau gero vyno, tuo geriau,“ – tikino R. Dapšys pasakodamas, kad jų organizacija skatina ne konkurenciją, o tobulėjimą.

Degustacijos metu buvo prašoma ne tik įvertinti vyno spalvą, aromatą ir skonį, bet ir atspėti, iš ko jis pagamintas. Daugiausiai žaliavų atspėjusi viešnia gavo dovanų Kidulių krašto vyno. Dar vienas toks pat prizas buvo atiduotas už neteisingą, tačiau neįtikėtiną spėjimo variantą – obuolių žiedų vyną. Juokdamasis kartu su originaliąja laimėtoja vyndarys žadėjo apsvarstyti šią idėją.

Netikėtai naudingos pamokos

Restorano „Valick Valley“ somelje Karolis Valickas tapo ir vakaro staigmena, ir nedideliu techniniu eksperimentu. Iš anksto su Kidulių krašto vynais susipažinęs kaunietis tiesioginėje vaizdo transliacijoje nepuolė tuščiai jų liaupsinti. Pirma supažindino svečius su vyno vartojimo tradicijomis, papasakojo, ką bendro turi J. Vilkenio gaminamas pienių vynas, Kinijos imperija ir jaunystės eleksyras. Stebino ne tik taiklios K. Valicko įžvalgos, bet patarimai, kaip pajusti gėrimo ir maisto skonį. Tas pats, rodos, jau ragautas produktas, atsiskleidė visai kitaip: daug stipriau, išraiškingiau. Net ir daugybę metų vyndarystei atidavęs J. Vilkenis pripažino, kad išmoko šio to naujo.

Tiek svečiai, tiek organizatoriai renginiu liko patenkinti. Vieni džiaugėsi praturtinę žinių apie vyną bagažą, kiti vylėsi išsamiai užpildytose anketose rasti ne tik liaupses, bet ir kritiką, padėsiančią tobulėti. Pusiau juokais, pusiau rimtai buvo sukirsta rankomis su sraigių augintoju dėl bendro delikatesų recepto. Sūrininkei taip pat buvo perduoti skanautojų įspūdžiai su viltimi, kad bendradarbiavimas tęsis ir toliau. Kol Juozas Vilkenis ruošiasi dalyvauti Lietuvos vyndarių asociacijos organizuojamoje jauno vyno šventėje „Žalias vynas“ Zyplių dvare, asociacijos prezidentas jau kuria planus, kaip pratęsti sėkmingą bendradarbiavimą su Kidulių kraštu ir kitais metais miestelio šventėje surengti dar didesnę vyno degustaciją.

Monika Būblaitytė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos