baneris leidinys

vizgirdiene suoLina POŠKEVIČIŪTĖ

Savaitgalį J. Lingio parke Šakių kinologų klubas surengė dvi šunų parodas „Zanavykų vasara 2016” ir „Šakių taurė 2016”. Šiose parodose buvo galima išvysti 102 veislių keturkojus, iš viso 390 šunų, kuriuos vertino ekspertai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Baltarusijos bei Latvijos.

Nuotr. Jurgos Vizgirdienės vienų metų samojedų veislės kalytė buvo pripažinta gražiausiu Šakių kinologų klubo šunimi.

Dvi dienas Šakių J.Lingio parkas gausybei šunelių tapo tikrais namais: čia jie turėjo net savo palapinę, kurioje ilsėjosi, buvo šukuojami, juos maitino ir visaip rūpinosi šeimininkai. Savaitgalis buvo neįtikėtinai šiltas, todėl dauguma glaudėsi po parke augančiais medžiais, parkas skambėjo nuo šunų amsėjimo, praeivius džiugino retų veislių keturkojai, jiems buvo skiriamas visų dėmesys.

Nuo ankstyvo šeštadienio ryto pradėjo registruotis parodos dalyviai. Vėliau šunys su savo šeimininkais net keturias valandas dalyvavo ekspertizėse ringuose, kur teisėjai apžiūrėjo šunis ir nustatė, kiek vienas ar kitas šuo atitinka veislei nustatytus standartus. Šunys varžėsi septyniose klasėse nuo šuniukų iki veteranų. Šunims buvo suteikti šie titulai: parodos nugalėtojas, parodos jaunimo nugalėtojas, kandidatas į Lietuvos čempionus, veislės nugalėtojas, veteranų nugalėtojas. Šios dienos nugalėtoju buvo išrinktas taksų veislės šuo.

Po pietų didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukė jaunųjų vedlių konkursas. Žiūrovai ir teisėjai galėjo stebėti ir įvertinti vedlių atliekamas figūras, bendravimą su teisėjais, kontaktą su šuniuku, netgi abiejų dalyvių aprangos dermę. Šios dienos vedlių čempionė vilnietė Vakarė Daunaravičiūtė sakė, kad dėl karščio šuniukai buvo nenuspėjami, juolab kad šiame konkurse tenka vesti svetimą augintinį. Bet ji nuolat šypsojosi ir mėgavosi tuo, ką daro, todėl ir pasisekė.

Taip pat vyko porų konkursas, kuriame dalyvavo du vienos veislės šunys, veislynų ir kiti konkursai. Šeštadienį vainikavo čempionų čempionatas, kuriame galėjo dalyvauti Lietuvos čempiono titulą turintys šunys. Šis titulas atiteko mielam čihuahua veislės šuneliui, jo savininkė Erika Čeilutkienė iš Šiaulių.

Sekmadienį buvo renkamas gražiausias Šakių kinologų klubo šuo. Šio renginio vedėja, žinoma kinologė, tarptautinės kategorijos teisėja Nijolė Zeinienė gražiausiu pripažino vienerių metų samojedų šunį Lumą. Po konkurso efektingai balto šunelio šeimininkė šakietė Jurga Vizgirdienė sakė, kad jaučiasi nuostabiai, nes pagaliau augintinė pripažinta gražiausia klube.

Lietuviškiausią šunį, gimusį ir augantį Lietuvoje, išrinkti ir rajono mero taurę įteikti teko mero padėjėjui Rimantui Valiukui. Vienuolika keturkojų, per dvi dienas laimėjusių prizines vietas, stojo į ringą. Taurė atiteko marijampoliečio Simo Tolkovo bladhaundų veislės pusantrų metų augintiniui, kuris išsiskyrė savo dydžiu.

Šio renginio organizatorius Šakių kinologų klubo vadovas Valentinas Stiklius pasidžiaugė, kad renginys praėjo puikiai, šuneliams veterinarų pagalbos neprireikė, o šakiečių augintiniai taip pat pelnė laimėjimų.

Parodoje dalyvavo šunys iš Rusijos, Baltarusijos, Suomijos, Lenkijos, Latvijos, Švedijos, Turkijos ir Lietuvos.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos