akcija2024 568px

cekauskas premija
Savivaldybės taryba nusprendė skirti 1 tūkst. eurų premiją lekėtiškiui Gintui Čekauskui už svarų indėlį į rajono kultūrą puoselėjant Čekauskų etnografijos muziejų ir nematerialaus kultūros paveldo tradiciją – senąją skiedrinę stogdengystę, taip pat aktyvų dalyvavimą rajono visuomeninėse-kultūrinėse veiklose.
 
Čekauskų etnografijos muziejaus įkūrėjas ir puoselėtojas G. Čekauskas etnografinę ekspoziciją savo sodyboje įkūrė 2010 m., asociaciją įregistravo 2015 m. ir yra tradicinių amatų meistras (tradicinių amatų meistro pažymėjimas gautas 2016 m.), puoselėjantis nematerialaus kultūros paveldo tradiciją – senąją skiedrinę stogdengystę. Vyras aktyviai dalyvauja įvairiuose amatų bei etnokultūriniuose renginiuose visoje Lietuvoje, pristato amatą bei Šakių kraštą. Lankytojus, turistus bei jaunąją kartą su senosiomis tradicijomis, amatais supažindina savo muziejuje, kuruoja ir rūpinasi Lekėčių kraštotyros muziejaus plėtra ir aktyvia, visuomenei naudinga, atvira veikla. Lekėtiškis nuolat savo krašte prisideda prie įvairių kultūrinių renginių organizavimo bei įgyvendinimo, penkerius metus rengia tradicinę inkilų kalimo šventę „Čir vir vir – pavasaris“, tradicines lesyklėlių gaminimo šventes. Jo inicijuojamos tradicinės gervių palydėtuvės Novaraisčio ornitologiniame draustinyje į mūsų kraštą pritraukia daugybę svečių iš visos Lietuvos. G. Čekausko dėka tradicinio Mėlynių festivalio metu plačiai auditorijai atraktyviai, įtraukiai pristatomi didelę išliekamąją vertę turintys, sertifikuoti, tradiciniai amatai. Įvairios parodos, advento laikotarpiui skirti renginiai, edukacinės, sveikatingumą skatinančios programos yra neatsiejama šio žmogaus veiklos kryptis. Be to, daugelį veiklų jis organizuoja ir puoselėja už savo asmenines lėšas.

Sprendimui savivaldybės tarybos nariai pritarė vienbalsiai, premija G. Čekauskui turėtų būti įteikta šventinio Vasario 16-ajai skirto renginio metu, kada numatyta ir „Aitvarų“ įteikimo ceremonija.
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos