baneris leidinys

Spalio 15 dieną Šakiuose paminėta Pasaulinė baltosios lazdelės diena. Lietuvos aklųjų sąjungos Šakių filialas šiuo metu vienija 57 narius, bet tai toli gražu ne visi aklieji mūsų rajone.

Iš 57 Šakių aklųjų organizacijos narių apie pusę yra darbingo amžiaus žmonių, yra užregistruoti penki regėjimo negalią turintys vaikai.

Per praėjusius metus į organizaciją priimti 4 regėjimo negalią turintys žmonės, tiek pat jų iškeliavo ir amžinybėn. „Stengiamės suburti visus rajone gyvenančius regėjimo neįgaliuosius, tačiau, deja, atsiranda tokių, kurie, net ir turėdami negalią, abejoja ir nenori įsijungti į mūsų būrį“,- teigė socialinė darbuotoja Gintarė Kasparevičienė.

Pasak jos, filiale yra 13 vienišų narių. „Du gyvena Sudargo, du Kudirkos Naumiesčio, du Plokščių seniūnijoje, po vieną Lukšiuose ir Gelgaudiškyje, penki Šakių seniūnijoje. Juos lankome mes, padeda giminės ir paskirti socialiniai darbuotojai,“- pasakojo G. Kasparevičienė.

Visiems regėjimo neįgaliesiems ir jų šeimos nariams yra teikiamos bendrosios ir specialiosios paslaugos, mobilumo ir orientacijos mokymas, buitinių įgūdžių ugdymas, palydovo bei skaitovo paslaugos.

Per praėjusius metus, ištikus nelaimei ar esant labai sunkiai finansinei padėčiai, penkiems regėjimo neįgaliesiems buvo paskirtos pašalpos, iš viso išdalinta 1220 Lt. „Galimybės ribotos, bet pagal išgales padedame, kiek tai įmanoma“,- teigė G. Kasparevičienė.

Spalio 15 dieną Šakių kultūros centre vykusiame Pasaulinės baltosios lazdelės dienos minėjimo renginyje buvo perskaityta ir vienbalsiai patvirtinta Lietuvos aklųjų sąjungos Šakių filialo ataskaita, pasveikinti organizacijos nariai su jiems svarbia diena.

Tiek rajono meras Juozas Bertašius, tiek Socialinės apsaugos skyriaus specialistė Virginija Ratkevičienė žadėjo akliesiems visur ir visada padėti bei prisidėti prie jų darbų, linkėjo sveikatos ir stiprybės. „Departamentas sumažino pinigų kiekį, juos naudoja jau daugiau organizacijų, tačiau dalyvaukite, būkite aktyvūs ir tų pinigėlių vis tiek kaip nors atsiras“,- teigė V. Ratkevičienė. Šventės proga buvo pasveikinti ir sąjungos nariai jubiliejų proga.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos