baneris leidinys

Aukšto rango žvalgybos pareigūnas yra informavęs Seimo ir teisėsaugos atstovus, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovybės nurodymu 2018–2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką. Nors VSD griežtai šią informaciją neigia, tarp dalies įvardytų asmenų, apie kuriuos, pranešėjo teigimu, VSD buvo renkama informacija, ir Šakių rajono savivaldybės tarybos narys Mindaugas Tarnauskas.

Žvalgybos pareigūno pernai tuometiniam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkui Vytautui Bakui pateiktame asmenų, apie kuriuos VSD galėjo rinkti informaciją, sąraše nurodoma daugiau kaip 60 pavardžių. Tarp jų yra Prezidento dabartiniai vyriausieji patarėjai Povilas Mačiulis, Aistis Zabarauskas, sąraše taip pat yra rinkimų kampanijos metu G. Nausėdos aplinkoje buvusių žinomų veidų, tarp kurių ir atlikėjai, ir žurnalistai, ir politikai.
 
Sąraše, kaip minėta, ir M. Tarnausko pavardė, jis rinkimuose taip pat dirbo su G. Nausėdos komanda.

„Nei vienas iš žmonių turbūt nieko nepadarė ir neturėtų jaustis blogai, bet yra ta kita pusė. Iš esmės nelabai aišku, ar iš tiesų ta informacija buvo renkama ir kokiu pagrindu renkama, kiek laiko renkama, ir ji sunaikinta ar nesunaikinta. Tokios dvejonės kelia įtarimų dėl mūsų šalyje žmogaus laisvių ir teisių į privatumą saugumo“, – teigė M. Tarnauskas, pridūręs, kad švaistytis kaltinimais jis nelinkęs, bet kad tai negeras precedentas ir kad dėl to gali kilti abejonių dėl kišimosi į tam tikrus procesus, neabejoja.

Kaip skelbia 15min., anot informaciją pateikusio žvalgybos pareigūno, per pirmąjį pokalbį 2018 metų liepą VSD direktoriaus pavaduotojas Remigijus Bridikis nurodė surinkti informaciją apie vieno iš kandidato į prezidentus komandos narius ir verslininkus, į kuriuos bus kreipiamasi dėl paramos rinkimuose. Anot pranešėjo, jam buvo nurodyta asmenis patikrinti VSD duomenų bazėse ir surinktą informaciją asmeniškai perduoti VSD direktoriui Dariui Jauniškiui.

Anot pareigūno, R. Bridikis nurodė, kad tai „itin slaptas pavedimas“, o po kelių dienų surinkta informacija buvo pateikta D. Jauniškiui.

„Direktorius pokalbio pabaigoje man pasakė, kad jis pateiktos informacijos pilnoje apimtyje „Jam“ nepasakos, o tik įvardins asmenis, kurie yra blogi“, – rašoma kreipimesi, neįvardijant pavardžių.

VSD, kaip minėta, neigia rinkusi informaciją.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos