baneris leidinys

medziai hidrokesta
Intensyvūs medžių genėjimo darbai vyksta ne tik pačiame Šakių centre, bet ir miesto ežero pakrantėje, kur šalinami medžiai, trukdantys projekto įgyvendinimui. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Praėjusią savaitę šakiečių aistros užvirė dėl miesto centre genimų medžių – ar reikia tiek nudrožti miesto medžius, ar taip daroma, nes tingisi lapus šluot? Tokie kaltinimai pasipylė po to, kai centrinėse miesto gatvėse pasirodė seniūnijos darbuotojai, kurie visą savaitę genėjo medžius.

Šakių seniūnas Dalius Jasevičius ir kiti seniūnai apie būsimą medžių genėjimą perspėjo dar pastarojo seniūnų pasitarimo metu.

Pernai didžiulė pasipiktinimo banga dėl smarkiai apgenėtų liepų kilo Gelgaudiškyje, kur neva seniūnija per daug nukarpė pagrindinėse gatvėse augančias gražuoles, o šįmet medžių genėjimo darbai, regis, užkliuvo praeiviams ir pačiuose Šakiuose.  
„Kur tau, žmogau, – šitaip juos nugeni, tik kotai liko šluotų. Medžiai yra plaučiai mūsų planetos, ką mes su jais darome? Čia barbarizmas yra, niekur taip nėra, tik pas mus. Dėl ko taip daro – mažiau lapų šluot, tingi dirbt? Ar tikrai reikia taip galabyti tuos medžius? Bezbožnikai ir parmazonai tie, kurie taip elgiasi su medeliais. Barbarai“, – taip apibūdino medžių genėjimą mieste į redakciją paskambinęs šakietis, nenorėjęs įvardyti savo tapatybės.

Tiesa, medžiai genimi ne tik Šakiuose, bet ir kitose rajono seniūnijose, tik darbai vyksta ne vienu metu, nes seniūnams reikia dalintis autobokšteliu-keltuvu, kad šiuos pavasario darbus galėtų atlikti laiku.

Be genimų medžių, miesto, miestelių ir kaimelių centruose vyksta ir kiti pavasariniai medžių pjovimo, genėjimo darbai.

Šakių miesto paežerės parke įmonė „Hidrokesta“ taip pat pradėjo darbus ir intensyviai pjauna medžius, kurie čia turės būti pašalinti, nes jie pastoja kelią paežerės pakrantės projekto įgyvendinimui. Tiesa, kaip jau anksčiau minėjo projekto vadovas, savivaldybės architektas Mantas Paketuris, paežerėje medžiai pjaunami atsižvelgiant į tikslias dendrologų rekomendacijas ir sveiką protą – niekas nešalina sveikų, gražių medžių, kurie prisideda prie rekreacinės aplinkos kūrimo. Paežerėje šalinami tik invaziniai medžiai arba tie, kurie trukdo įrengti kokius nors inžinerinius įrenginius pakrantėje (pavyzdžiui, pėsčiųjų taką). Atrodo, kad paežerėje pjaunami medžiai gamtos mylėtojams ir aktyvistams dar neužkliuvo.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos