baneris leidinys

maluneliai
Pasipiktinimą sukėlę įvairiaspalviai malūnėliai penktadienį jau buvo nukabinti, o trispalviais malūnėliais taip pat penktadienį pradėtos puošti įvairios erdvės, tarp kurių ir Šakių kultūros centras. D. Pavalkio nuotr.


Ketvirtadienio vakare socialiniame tinkle „Facebook“ užvirė diskusija dėl to, kaip Šakių miestas pasipuošė Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui. Žmonėms kliuvo, kodėl gatvės apšvietimo stulpuose šalia miesto bei trispalvių vėliavėlių pakabinti vaivorykštiniai daugiaspalviai malūnėliai.
 
„Kada Šakiuose gėjų paradas? Miestas jau pasipuošė“, – liejosi komentarai.

„Man gi nusviro rankos ir netekau žado. Kas mums darosi, na gal ne visiems, bet kažkam tikrai smegenėlės paburkusios. Atsimerkit, atsikvošėkit šakiečiai, pakelkit galveles ir pažvelkit į tuos stulpus ant kurių puikuojasi Tautos Trispalvė, Šakių vėliavos ir per vidurį „daugiaspalvis“ malūnėlis. Nežinau kas atsakingas už miesto papuošimą, bet tokio akibrokšto niekas manau nesitikėjo. Kas gi sugalvojo pasišaipyti iš Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės? Netikiu, kad tai Mero iniciatyva“, – rašė viešą diskusiją sukūręs Juozas Masteika (komentatoriaus kalba netaisyta).

Išties diskusijų šia tema netrūko, komentarai, beje, ir labai nekultūringi, homofobiški ir įžeidžiantys konkrečius asmenis, liejosi kaip iš gausybės rago. Buvo ir tokių, kurie stebėjosi, kaip spalvotame, vaikiškame vėjo malūnėlyje galima įžvelgti kažką daugiau nei malūnėlį.

Įprastai už miesto puošybą atsakinga seniūnija, tad ir teiraujamės seniūno Daliaus Jasevičiaus, kaip ir kodėl šie malūnėliai buvo iškabinti.

„Aš sugalvojau. Paprasčiausias dalykas – simbolis (vėjo malūnėliai pasirinkti Kovo 11-osios simboliu – red. past.) yra malūnėliai. Jei būtume gavę nusipirkti vienspalvius ar trispalvius, tai būtume įkėlę tokius. Visiškai nežiūrėjom į spalvas, popierinių nėjo dėti, bet jei pabandytumėte paieškoti šitiek vienetų nusipirkti... Yra tik spalvoti, vaikiški, gražūs“, – teigė seniūnas, patikinęs, kad penktadienį ryte malūnėliai iš apšvietimo stulpų jau buvo išimti.

„Jeigu jau čia taip nepatiko, tai ir išėmėm. Reiškia, nereikia“, – teigė D. Jasevičius, nesitikėjęs tokios visuomenės reakcijos.

Tiesa, jis pats teigė komentarų neskaitęs, „bet kai visi čia pradėjo šnekėt“...

Anot seniūno, ir šiuos malūnėlius buvo gana sudėtinga įsigyti, pavyko gauti tik 50 vienetų. D. Jasevičius svarsto, kad dabar malūnėlius, ko gero, dovanos kokiam darželiui, kad vaikai galėtų žaisti.

Kaip minėta, būtent vėjo malūnėlis, tik trispalvis, pasirinktas Kovo 11-osios simboliu.

„Nuoširdžiai dėkoju visoms švietimo ir kultūros įstaigoms, prisijungusioms prie gražios Kovo 11-osios akcijos. Pagaminta 30 tūkst. vnt. trispalvių malūnėlių“, – rašė Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius.

Šie trispalviai malūnėliai papuoš Sudargo piliakalnį, J. Jablonskio paminklą Griškabūdyje, Varpo aikštę Kudirkos Naumiestyje, J. Vailokaičio tėviškę, S. Banaičio tėviškę, J. Staugaičio tėviškę, bus susmeigti prie Aleksandro Grybino-Fausto paminklo, prie V. Kudirkos paminklo Šakiuose, Ąžuolyne Sintautuose ir pirmojo sąjūdžio mitingo vietoje Šakių stadione (dabartiniame „Varpo“ mokyklos stadione).

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos