baneris leidinys

pinigaiNuo sausio 1 dienos įsigaliojo Nekilnojamojo turto įstatymo pataisos, kuriomis apmokestinamas prabangus fizinių asmenų būstas. Pasirodo, mūsų apskrityje gyventojams dėl to pakratyti piniginių neteks.

Įsigaliojus Nekilnojamojo turto įstatymo pataisoms, gyventojai, kurių turto vertė viršija daugiau nei 1 mln. litų, per metus privalės sumokėti 1 procentą nuo turto vertės valstybei. Tikimasi, kad iš naujojo mokesčio, kuris taikomas daugelyje užsienio valstybių, į šalies biudžetą papildomai bus surinkta 17 mln. litų.

Priėmus įstatymo pataisas, didesniuosiuose šalies miestuose ypač išaugo gyventojų susidomėjimas turto verte. Jie kreipiasi į Registrų centrus, kad pasitikslintų, ar už turimą turtą jau turės mokėti valstybei, ar ne. Be to, internetinėje Registrų centro svetainėje įvedę tam tikrus savo nekilnojamojo turto duomenis, žmonės savarankiškai gali sužinoti, kiek vertas jų turimas turtas.
 
Registrų centro Marijampolės filialo direktorius Petras Pavilonis patikino, kad žmonių antplūdžio ne tik nesijaučia, bet susidomėjusius galimas suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. „Aš asmeniškai kalbėjausi tik su dviem žmonėmis, bet ir taip nieko konkretaus ir labai rimto. Be to, jie ne iš jūsų rajono, o iš Marijampolės. Apskritai, mūsų apskrityje nėra labai brangaus ir prabangaus turto“, - patikino P. Pavilonis.

Skaičiuojama, kad visoje šalyje yra šiek tiek daugiau nei 700 gyvenamųjų namų, kurių vertė didesnė nei 1 mln. litų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos