baneris leidinys

puodziukaitPraėjusį penktadienį savivaldybės administracija susitiko su rajono seniūnais. Čia buvo aptarti visi asbesto šalinimo programos, kuri bus patvirtinta sausio 19 dienos tarybos posėdyje, aktualiausi klausimai. Išaiškėjo, kad pasikeisti kenksmingą asbesto stogų dangą,  pasinaudojant ES parama, galės ne visi norintieji.

Nuotr. Administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis išdalijo seniūnams informaciją, kurią turėtų žinoti kiekvienas norintysis pasinaudoti ES lėšomis, keisdamas šiferio stogo dangą.

Savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjo Kęstučio Kuncaičio teigimu, rajono gyventojai, seniūnijose užpildę prašymus šiferio stogų dangos keitimui, ne visi gali tikėtis ES finansavimo. Programos taisyklių pakeitimuose nurodyta, kad į šią paramą galės pretenduoti žmonės, gyvenantys savivaldybių kaimiškosiose vietovėse, turinčiose ne daugiau kaip 6 tūkst. gyventojų, kurie čia išgyvenę ne mažiau kaip penkerius metus ir savo gyvenamąjį namą yra inventorizavę „Registrų centre“. Beje, šie gyventojai turi būti nedalyvavę kitose ES finansavimo programose ar negavę kitokių ES paramos išmokų.

K.Kuncaitis pabrėžė, kad pirmumo teisės bus taikomos daugiavaikėms šeimoms ir šeimoms, auginančioms mokyklinio amžiaus vaikus, kurie lanko kaimo mokyklas, taip pat ūkininkams ir buvusiems tremtiniams. Jie prie visų projekto dokumentų, kuriuos padės sutvarkyti savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus darbuotojai, turi pateikti tai liudijančius papildomus dokumentus (vaikų gimimo liudijimų kopijas, mokyklų pažymas ir t.t.).
 
Šioje šiferio stogų keitimo programoje negalės dalyvauti nei Šakių miesto, nei sodų bendrijų gyventojai, nei tie, kurie neturės stogo keitimo finansavimą savo lėšomis įrodančių dokumentų. Mat, kaip jau minėjome praeitame laikraščio numeryje, bus kompensuojama tik iki 50 proc. pakeisto stogo medžiagų sąmatos, neįskaičiuojant PVM, tačiau tai sudarys ne daugiau kaip 10 tūkst. litų išlaidų. Senos šiferinės dangos nuėmimas, utilizavimas ir visi stogo keitimo darbai – netinkamos finansavimui išlaidos.

ES kompensacijų gali nesitikėti ir tie, kas nesulaukę asbesto šalinimo projekto pradžios, jau pasikeitė kenksmingą šiferio stogų dangą į naują.

Beje, reikėtų nepamiršti, kad pasikeitus gyvenamojo namo šiferio stogą,  žmogus mažiausiai penkerius metus negali jo parduoti ir keisti savo gyvenamosios vietos. Jei stogo danga per tą laiką bus sugadinta – turės ją atstatyti savo lėšomis. Todėl šiais stichinių nelaimių padažnėjimo laikais, vertėtų pagalvoti ir apie pastato draudimą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos