baneris leidinys

Paskutinį praėjusių metų mėnesį Marijampolės teritorinės darbo biržos Šakių skyriuje įregistruoti 273 nauji bedarbiai – 15 daugiau nei lapkritį. Palyginus su lapkričio mėnesiu, rajone bedarbystė padidėjo beveik 8 proc., o lyginant su 2010 metų gruodžio mėnesiu – beveik 29 proc.

Nuo metų pradžios Šakių darbo biržoje buvo registruoti 2553 darbo ieškantys asmenys, 47.3 proc. bedarbių sudarė moterys ir 52.7 proc. – vyrai. Iš užsiregistravusių bedarbių 8 proc. niekur nedirbę, 25.6 proc. – iki įsiregistravimo Darbo biržoje nedirbę 2 ir daugiau metų, 23 proc. yra vyresni nei 50 m., 17,6 proc. bedarbių sudarė jaunimas iki 25 m. Kalbant apie bedarbių procentą nuo darbingo amžiaus gyventojų, Šakiai apskrityje iš penkių savivaldybių yra treti. Apskrityje paskutinįjį metų mėnesį bedarbystė sudarė 11 proc.

Gruodžio mėnesį gerokai sumažėjo darbo pasiūlymų. Iš viso buvo įregistruotos 43 laisvos darbo vietos – perpus mažiau nei buvo lapkričio mėnesį. Iš jų 20 skirta terminuotam, 23 – neterminuotam darbui. Daugiausiai darbo vietų buvo registruota pardavimo ir transporto vadybininkams, taip pat aptarnavimo specialistams (pardavėjams, vairuotojams, plataus profilio statybininkams ir pan.). Mažiausiai pasiūlymų buvo nekvalifikuotiems darbininkams.

Mažiau darbo pasiūlymų, tad mažiau ir įdarbintų asmenų. Praėjusį mėnesį darbą rado 97 žmonės. Tai 53 asmenimis mažiau nei ankstesnį mėnesį. Nuo metų pradžios rajone buvo įdarbinti 2032 asmenys.
 
Į aktyvias darbo rinkos politikos priemones praėjusį mėnesį buvo nusiųsti 24 bedarbiai. 12 asmenų įdarbinta pagal viešųjų darbų programą. Veiklą pagal verslo liudijimą gruodžio mėnesį pradėjo 17 asmenų mažiau nei lapkritį – 14. Tai du kartus mažiau nei 2010 m. tuo pačiu laikotarpiu.

Šakių rajone didžiausias nedarbas gruodžio mėnesį fiksuotas Gelgaudiškio seniūnijoje. Bedarbystė nuo ankstesnio mėnesio čia padidėjo beveik trimis procentais ir siekė18.1 proc. Beveik dviem procentais padaugėjo bedarbių Slavikų seniūnijoje. Mėnesio pabaigoje nedarbas šioje seniūnijoje sudarė 16.6 proc. Mažiausiai bedarbių, kaip ir ankstesnįjį mėnesį, buvo Kriūkuose – 5.7 proc. ir Lekėčiuose – 7.7 proc.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos